Lenovo G560: legenda pokračuje?

0

Plusy a mínusy

+ slušná kvalita zpracování
+ povedená klávesnice
+ kvalitní chlazení

– méně citlivý touchpad

Úvod, vzhled, kvalita zpracování

Potíž je, že původní G550 nastavila především kvalitativně laťku pro svého nástupce poměrně vysoko – jednalo se o levný, nadprůměrně zpracovaný notebook pro běžné uživatele, který v podstatě neměl žádnou zásadní vadu na kráse. Byl dokonce dostupný jak ve verzích s integrovaným, tak dedikovaným grafickým jádrem, a to v lesklém a matném, tak trochu “business” provedení. (Ostatně recenze obou si můžete na ExtraNotebook přečíst – matná G550, lesklá G550). Přestože nemám v ruce konkrétní čísla a nepředpokládám, že by se o ně Lenovo chtělo dělit, byla G550 jednoznačným prodejním úspěchem, na který prostě bylo nutné navázat.

Proto přichází G560, dovybavená o nové technologie od Intelu a o pár zajímavých funkcí přímo od Lenovo se snaží opět získat sympatie co největšího počtu uživatelů. Na test nám výrobce zapůjčil G560 v nejvyšší konfiguraci s dvoujádrovým procesorem z rodiny Arrandale a dedikovanou grafickou kartou nVIDIA, která se momentálně prodává za cenu pod 19 000 Kč s DPH (druhá varianta se slabším procesorem a menší nadílkou paměti RAM je o 1 500 Kč levnější). Otázka je tedy nasnadě – osloví masy i nový model?

Vzhled

Jak jsem zmiňoval, původní G550 byla k dispozici ve dvou barevných provedeních, v případě novinky tuto možnost čekat nemůžeme, nicméně, jak dále pochopíte, ke škodě to určitě není. Už na první pohled je z G560 patrné, že oproti svému předchůdci designově dospěla – má lepší tvary, které notebook opticky zeštíhlují, nápaditější povrchy, spoustu vkusných detailů a dokonce i matné plochy na vhodných místech. Co se rozměrů týče, máme tu pro úhlopříčku 15,6″ s poměrem stran 16:9 celkem standardní hodnoty 377 × 250 × 17,3-34,9 mm při relativně příjemné váze 2,53 kg. Už se ale nezdržujme a podívejme se na naši G560 konkrétněji‚Ķ

Pro “konzumní” notebooky Lenovo je charakteristická lesklá povrchová úprava víka se zajímavou texturou v pozadí. V případě G560 je na první pohled víko klasicky leskle černé, za vhodného osvětlení vystoupí vzor v podobě náhodně rozmístěných krátkých přímek na stříbrnošedém pozadí – vkusné a zařízení to oživí. V zavřeném stavu nás už nic dalšího neohromí – s velkým stříbrným názvem výrobce se počítá, jen ještě dodám, že víko má zajímavý tvar – přední hrana je plynule zkosená (pro vyvolání dojmu nízké tloušťky), ostatní hrany jsou zkosené.

Otevřeme-li notebook, i v tomto případě nás designem potěší, i když je v podstatě jednobarevný – černý. Rámeček displeje je přirozeně lesklý (a displej jakbysmet), příjemně úzký, a tak působí obrazovka větší, než opravdu je. Pod displejem je druhé (a poslední) logo výrobce, v pravém horním rohu si můžeme všimnout modelového označení. Oproti víku je okolí lehce zapuštěné klávesnice matné, s pro oko příjemným povrchem. Prostor s reproduktory nad klávesnicí se přirozeně stylizuje do podoby mřížky, od zbytku plochy jej dělí lesklý proužek. Zbývá už pouze opěrka zápěstí, i ta přináší několik zajímavých prvků. Předně, je celá z eloxovaného kovu (to není úplně praktické, je-li notebook studený), což prostě dobře vypadá. Rámeček touchpadu je díky tomu stříbrný.

Na přední hraně pod touchpadem se za tmavým průhledným plastem skrývají čtyři bílé diodové indikátory napájení, stavu a nabíjení baterie (při nabíjení problikává, nízká hodnota je signalizovaná červenou barvou), bezdrátového připojení a aktivity disku. Nad klávesnicí se v lesklém proužku nachází vlevo ukazatele Caps Locku a Num Locku, vpravo čtyři podsvícená dotyková tlačítka ovládání zvuku a přepínání filmového režimu OneKey Theater, která se po stisknutí podsvítí na moment silněji (vypnutý zvuk je tak indikován stále). Všechny diody, včetně aktivity webové kamery, jsou bílé, jen indikace činnosti optické mechaniky standardně zelená. Ještě jsem nezmínil tři tlačítka umístěná opět nad klávesnicí – jedná se o vypínací tlačítko, klávesu OneKey Recovery, která spouští stejnojmennou aplikaci, a samostatné tlačítko s piktogramem baterie pro rychlý přístup do nastavení a přepínání napájecích profilů.

Kvalita zpracování

Co se kvality zpracování týče, nedělá novinka svému předchůdci ani výrobci ostudu, naopak bych řekl, že je mírně vyšší. Víko displeje se chová jak v krutu, tak při tlaku poměrně statečně, na tyto podněty reaguje standardním prohýbáním. K deformaci obrazu tlakem dochází jen výjimečně, při opravdu silném tlaku, a to jedině ve spodní části displeje.

Přestože je tělo notebooku pouze plastové (se základními hořčíkovými výztuhami po stranách), je základna opravdu velkoryse pevná – abyste docílili nějakého viditelného prohýbání, musíte vyvinout opravdu velkou sílu. K obvyklému prohýbání samozřejmě dochází na rubu notebooku v prostoru optické mechaniky.

Klávesnice, touchpad, porty

Lenovo se naštěstí jako jeden z mála výrobců v segmentu běžných notebooků drží určitých priorit, mezi které patří i pohodlné psaní, a tak stále osazuje kvalitní klávesnice. Pro G560 to platí rovněž – klávesy mají příjemný zdvih i jistý stisk, a tak se píše opravdu dobře. Klávesnice v tomto případě disponuje i numerickým blokem, který má za cenu stísnění jeho kláves standardní rozložení, jak jej známe ze stolních počítačů. Přestože mi u G550 posunutí klávesnice vlevo kvůli numerickému bloku činilo potíže a nebyl jsem schopný si na tento fakt zvyknout, v případě nového modelu jsem s tím neměl sebemenší problém. Co se kvality zpracování klávesnice týče, nemám výraznějších námitek – k mírnému prohýbání dochází pouze na hranici mezi klasickou a numerickou částí, jinak je podloží klávesnice pevné.

Rozložení je pro Lenovo typické – k dispozici máme šest řad, oranžovou klávesu Fn nalezneme v levém rohu namísto Ctrl, pozitivní však je, že se její “dvojče” nachází ještě u kurzorových kláves, není tak problém ovládání jednou rukou. Horní řada (F1-F12) v sobě integruje vedlejší funkce, jako je vypínač webové kamery, uspání notebooku, vypnutí displeje, přepínání zobrazení a rozlišení, nastavení bezdrátových sítí či deaktivace touchpaduu, obligátní tlačítka pro ovládání multimédií nechybí. Na kurzorových klávesách zase najdeme úpravu jasu displeje a hlasitosti zvuku.

Touchpad

U předchůdce jsem s touchpadem příliš spokojený nebyl, ani v tomto případě se situace o mnoho nezlepšila – vroubkovaná dotyková ploška od společnosti ELAN sice netrpí žádným zpožděním, kurzor se pohybuje plynule, k dispozici jsou dokonce základní multidotykové možnosti (akce při klepnutí více prsty), ovšem touchpad je na můj vkus někdy příliš necitlivý na poklepání, resp. obecně na rychlé přiložení prstu, což činí potíže i při rolování.

Tlačítka jsou součástí dotykové plošky, ovšem fungují trochu jinak, než jsme zvyklí – fyzické tlačítko je, řekl bych, jen jedno, které je možné stisknout, ať zatlačíme kdekoliv ve spodní polovině touchpadu. Tlačítko se vyhodnotí jako stisknuté ovšem pouze za předpokladu, že touchpad stiskneme na správném místě. V kombinaci s občasnou necitlivostí ovšem stisknutí neproběhne vždy. Musím ale přiznat, že poté, co jsem nastavení touchpadu věnoval více času, s problémy se setkávám méně, je ale každopádně nutné si na touchpad zvyknout a při poklepání pro jistotu použít trochu větší sílu.

Porty

Přestože je G560 zástupcem nejnižší řady notebooků Lenovo, konektorová výbava se trochu zmodernizovala. Na levé straně notebooku najdeme kromě zdířky zámku Kensington a výdechu chlazení především konektor (pouze) stomegabitového ethernetu, který dodává Realtek, analogový video výstup VGA bez aretace s běžnou kvalitou obrazového výstupu (testovaných 1 680 × 1 050 je hraničních), jeden USB 2.0 port, kombinovaný eSATA/USB 2.0, digitální HDMI výstup v režii nVIDIe, jenž bez problému zvládá FullHD rozlišení i s automatickým přepínáním zvuku, a ExpressCard (34 mm) slot. Přední hrana ukrývá na pravé straně pouze čtečku paměťových karet, zbylé zdířky musíme hledat napravo. Kromě napájecího konektoru a šachty optické mechaniky tu své místo našel pouze jeden USB 2.0 port a standardní dvojice audio jacků.

Kromě dnes už trochu neaktuálního, proto také hojně opomíjeného rozhraní IEEE 1394 nám G560 nabízí vše, co bychom od základního multimediálního notebooku čekali, příjemnou změnou je eSATA.

Displej, zvukové možnosti, datové úložiště

Na českém trhu se v 15,6″ modelech notebooků Lenovo setkáme téměř výhradně s lesklým TN displejem o poměru stran 16:9, který disponuje v současnosti masově využívaným rozlišením 1 366 × 768 bodů (alias “HD Ready”, jak jej známe z letáků). G560 výjimku netvoří, použit je displej z dílen LG (známý to typ LP156WH2-TLAA), který podsvětlují LED diody pro rozumný jas a nízkou spotřebu energie. Výsledkem je dostatečně jasný obraz se slušným kontrastem a dobrým barevným podáním.

Víko displeje se otevírá směrem za základnu, což omezuje jeho maximální možný úhel otevření zhruba na 130¬∞. Panty jsou dostatečně tuhé, aby nedocházelo k samovolnému rozevírání displeje při drobných otřesech například ve vlaku. Ve víku displeje najdeme i vševidoucí oko webové kamery s dostatečným VGA rozlišením (640 × 480 bodů) a diodovou indikací aktivity.

Zvukové možnosti

Zvukový kodek starající se o vestavěné reproduktory a mikrofon pochází od (výrobci) oblíbeného Conexantu, digitální prostorový zvuk linoucí se skrze HDMI rozhraní už poskytuje nVIDIA.

Vestavěné 2 W stereofonní reproduktory patří spíše k mírnému nadprůměru, ač vykazují typické zkreslení, zvuk z nich vycházející netrpí výraznými nedostatky. Také hlasitost je naprosto v pořádku, na ozvučení malé místnosti stačí.

Integrovaný mikrofon, který se v podobě miniaturního otvoru nachází označený piktogramem pod levým rohem klávesnice, je především doplňkem webové kamery pro internetovou telefonii. Po zesílení tento úkol plní bez jakýchkoliv problémů.

Datové úložiště

G560 je vybavená standardním 320 GB pevným diskem Western Digital s 5 400 otáčkami za minutu a 8 MB vyrovnávací paměti, který ničím z normálu nevybočuje. Disk je vhodně umístěný, proto o něm téměř nevíte ani při práci. Přestože je uložen blízko chlazení, nijak výrazněji se nezahřívá, jeho teplota se i při náročných činnostech drží do 50¬∞C.

Výkon, provozní hluk a chlazení

Oproti G550 testovaný kousek výkonnostně nijak zásadně nepolepšil – osazen byl nový procesor Intel Core i3 M350, jehož obě jádra tikají na frekvenci 2,27 GHz. Společnou vlastností procesorů Arrandale je možnost zpracovávat dvě vlákna na každém jádře, což lidově řečeno znamená, že máme tu čest s “virtuálním” čtyřjádrem. Nový procesor musel být nutně doplněn o novou čipovou sadu, v tomto případě se jedná o Intel HM55, severní můstek je integrovaný přímo v procesoru. 4 GB DDRIII RAM na 1 066 MHz zajisté potěší. Výpočetní výkon je tedy plně dostatečný na jakýkoliv úkol, se kterým se majitel tohoto notebooku může chtít poprat.

Už v úvodu jsem zmiňoval, že je v G560 přítomen grafický čip nVIDIA GeForce 310M, což je pouze přeznačená lowendová G210M se základními 16 streamovacími procesory. Rovněž základních 512 MB video paměti má pouze 64bitovou sběrnici.

Pryč ale od čísel, přejděme k realitě – grafický výkon samozřejmě bohatě stačí na přehrávání jakéhokoliv videa včetně HD či provozování obdobné multimediální činnosti. S hrami je už ale situace horší – v podstatě se dá říct, že starší tituly poběží pochopitelně výborně při plných detailech i s celoobrazovkovým vyhlazováním. Pokud ale přejdeme na novější tituly, výkon nás neohromí. Méně náročné hry, jako je Call of Duty: Modern Warfare 2, Call of Juarez: Bound in Blood, Burnout Paradise, DiRT2 či nový Wolfenstein, spustíme na střední až vysoké detaily při zachování hratelnosti. Náročnější záležitosti jako GTA IV, S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat, Crysis: Warhead či (nedej Bože) Battlefield: Bad Company 2 jsou hratelné pouze na nejnižší detaily, eventuelně s vypnutými efekty a dynamickým nasvícením (pokud lze).

Na závěr tohoto oddílu ještě zmíním, že ani Lenovo se v tomto případě nerozhodlo využít možnosti přepínat mezi integrovaným grafickým jádrem v procesoru a tím dedikovaným.

Provozní hluk a chlazení

Systém chlazení založený na ventilátoru s celkem příjemným zvukem a jedné trubici heatpipe pochází dle nápisu na pasivu od společnosti Cooler Master, což určitě budí pozitivní dojmy. Větrák k dílu přistupuje, jak jsme u Lenova zvyklí, nárazově, kdy během pár desítek sekund vyfoukne průduchem na levé straně teplý vzduch a rychle zchladí komponenty.

Při nízké zátěží (např. kancelářskou prací), kdy je notebook napájen z baterie, si po většinu času užijeme celkem příjemného ticha, ventilátor se o slovo hlásí méně často. V případě brouzdání po internetu je situace podobná, pustíme-li film, bude větráček spínat častěji a na trochu delší intervaly. Zapojíme-li notebook do zásuvky, situace se dramaticky nezmění a G560 zůstává stále poměrně tichým notebookem. Že při vysokém stupni zátěže běží ventilátor stále, myslím, není nutné dodávat. Na závěr ještě zmíním, že celkově je nejvyšší konfigurace G560 tišší než předchůdce s integrovaným grafickým čipem.

Hluk je jedna věc, ale co teploty? I ty jsou v nejlepším pořádku – po čtyřech hodinách maximální zátěže počítačovou hrou se teploty komponent držely na více než přijatelných hodnotách. Procesor ukazoval maximálně 70¬∞C, grafické jádro 77¬∞C a pevný disk zhruba 48¬∞C. Spodní strana notebooku byla jen mírně vlažná (cca 35¬∞C), což je opravdu dobrý výsledek. Ventilátorem vydechovaný vzduch příliš nepřesáhl 50¬∞C a do prostoru klávesnice a touchpadu se přenášelo tepla jen minimum.

Za běžné práce na baterii se pohybují teploty procesoru kolem 40¬∞C, grafické jádro jen lehce přesahuje 50¬∞C, kdy je záhy zchlazeno, pevný disk nepřekročí 45¬∞C. Spodní strana šasi se drží kolem 33¬∞C, když ventilátor odvádí teplý vzduch, dosahuje 40¬∞C. Podtrženo, sečteno – práce na klíně není třeba se bát, chlazení jednoznačně nezklamalo.

Bezdrátová konektivita, Napájení a výdrž

Do éteru se s G560 dostaneme standardní dvojicí cest – skrze Wi-Fi standardů b/g/n a Bluetooth, v obou případech od společnosti Broadcom. Notebook je možné dodatečně osadit modemem pro připojení do sítí mobilních operátorů, připraven je i slot pro kartu SIM, nicméně anténní příprava přítomná není. Hardwarový vypínač bezdrátového připojení zajisté potěší, najdeme ho na čelní hraně základny.

Napájení a výdrž

Baterie o kapacitě 48 Wh s šesti články Sanyo se do těla notebooku vejde celá bez jakéhokoliv přesahu. Její váha je 299 g i s kabeláží. O její dobíjení se stará zcela nový 65 W adaptér, který mile překvapil svými kompaktními rozměry (jedná se v podstatě o prodlouženou verzi adaptéru, který Lenovo používá pro netbooky) a vahou 332 g, od toho z ThinkPadu převzal prakticky zalomený kabel. Výrobce sladil se vzhledem notebooku konečně i napájecí adaptér, a tak na něm najdeme oranžové logo výrobce s diodou stejné barvy indikující průchod proudu. Nabíječka je za provozu schopná baterii plně dobít zhruba za tři a půl hodiny.

Je jasné, že s dedikovanou grafickou kartou nedosáhneme takové výdrže jako s integrovanou, ovšem dopředu prozradím, že jsou hodnoty standardní a prakticky totožné se stejně vybavenou G550. Inu, přejdeme ke konkrétním číslům – spotřeba notebooku v klidu se drží zhruba na 11 W. Tomuto stavu je velmi podobná kancelářská práce, při které komponenty žádají baterii o 12-13 W, čímž její zásoby vyčerpají za tři a čtvrt hodiny. Se zapnutou Wi-Fi při prohlížení internetu stoupne spotřeba na 14-16 W a baterie rezignuje už po dvou a půl hodinách. Chceme-li si přehrát film, musíme se smířit se spotřebou 16-19 W, což ale stále stačí na běžný dvouhodinový film.

Lenovo se pyšní novou verzí správce napájení Energy Management, která na G560 podporuje kromě standardních funkcí i nastavení režimu nabíjení baterie. Nemůžeme sice ručně zvolit rozmezí nabíjení tak jako na ThinkPadu, ale máme k dispozici dva módy – nejdelší chod na baterii (neboli nabíjení až do 100%), nebo nejdelší životnost baterie, kdy nabíjení skončí na 80% – praktické, funkci velice chválím, protože mezi běžnými spotřebními notebooky toto nabízí jen pár vyvolených.

 

Linux, Dodávaný software, Zhodnocení

Ubuntu 10.4 zatím stále ve finální verzi nevyšlo, proto jsme i v tomto testu museli použít starší stabilní vydání 9.10. Tato verze si s G560 srdnatě poradila včetně proprietárního ovladače pro grafický akcelerátor, ovšem bezdrátové připojení nefungovalo – hardware nebyl rozpoznán. Přechod na novější verzi 10.4 by ovšem tento problém měl řešit.

Dodávaný software

Předinstalovaným operačním systémem je samozřejmě Microsoft Windows 7 v edici Home Premium, která je pro daný typ notebooku ideální. Pozitivem je, že se jedná o 64bitovou verzi, takže může uživatel (resp. jeho aplikace) využít plné 4 GB operační paměti.

Výrobcem vyvinutých (či alespoň brandovaných) aplikací v G560 nalezneme poměrně velké množství. V tomto případě ale určitě neplatí, že kvantita je na úkor kvality. Kromě aplikace Energy Management, kterou jsem zmiňoval v části o napájení, si zde své místo našla i obligátní aplikace pro zabezpečení počítače obličejem, Lenovo VeriFace. Dále nechybí oblíbené OneKey Recovery včetně, což je zálohovací aplikace založená na technologiích CyberLinku, obsahuje také záchranné rozhraní OneKey Rescue spustitelné při selhání operačního systému s vestavěným McAfee antivirem. CyberLink dodal ještě další dva programy – jednoduchý vypalovací software Power2Go (včetně rychlého rozhraní Express) a poměrně zábavnou aplikaci pro snímání obrazovky a ukládání snímků a videí z webové kamery You Cam. Starým známým je i program Lenovo ReadyComm pro správu sdílení a síťových připojení, novinkou však je Lenovo DirectShare pro rychlé offline sdílení dat mezi počítači, aplikace dokonce umožní sdílet oblíbené položky internetových prohlížečů či elektronickou poštu aplikací Microsoft Outlook, Outlook Express a Windows Mail. Podobně jako IdeaPad Y550 využívá už i G560 aplikaci a tlačítko OneKey Theater, které v mžiku nastaví režim vhodný pro sledování filmů – mírně zvýší kontrast obrazu, zesílí zvuk a změní ekvalizér.

Lenovo naštěstí nepatří mezi výrobce, kteří do svých notebooků instalují velké množství zkušebních verzí softwaru, s tímto trendem zůstává i G560 plně konformní. Po prvním spuštění se proto můžeme těšit jen na 60denní verzi Microsoft Office 2007 s možností rychlé aktivace, nástroje Windows Live a bezpečnostní balík od McAfee.

Na závěr ještě zmíním, že také G560 spadá do certifikace Lenovo Enhanced Experience, což neznamená nic jiného než vyladění stroje pro co nejlepší běh v prostředí Windows 7.

Zhodnocení

Lenovo G560 je nástupcem staršího modelu v pravém slova smyslu – přináší modernější komponenty, nápaditější, ale hlavně vyzrálejší design a pár nových užitečných funkcí. Notebooku jako takovému nemohu ve své kategorii vůbec nic vytknout – hledáte-li kvalitně zpracovaný základní multimediální notebook, který dobře vypadá, má pohodlnou klávesnici a relativně tiché a účinné chlazení, G560 je opravdu dobrá volba.

V úvodu jsem položil otázku, zda i G560 osloví masy tak, jako se to povedlo starší G550. Inu, věšteckou kouli samozřejmě nemám, ale už teď je jasné, že novinka směrem k úspěchům vykročila pravou nohou!

Děkujeme společnosti VOR, s.r.o. za zapůjčení fotografické techniky a ateliéru, zvláště pak panu Pavlu Skálovi.

Kompletní fotogalerie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Specifikace a parametry, výsledky benchmarků a testů výdrže

Lenovo G560

Cena

19 000 Kč

Zapůjčil

Lenovo ČR, www.lenovo.cz

 

Specifikace

Procesor

Intel Core i3 350M (2,27 GHz, 3 MB L3 cache)

Operační paměť (vestavěná)

4 GB (DDRIII 1 066 MHz)

Operační paměť (rozšiřitelná do)

4 GB

Pevný disk (velikost)

320 GB

Pevný disk (rychlost)

5 400 ot./min.

Pevný disk (typ připojení)

SATA

Optická mechanika (typ)

DVD±RW Matshita UJ890AS

Optická mechanika (rychlost)

Velikost displeje (palců)

15,6

Rozlišení displeje

1 366 × 768

Grafická karta

nVIDIA GeForce 310M

Grafická paměť

512 MB (DDRIII 64bitů)

Wi-Fi

b/g/n

Bluetooth

2.1

Mobilní komunikace

Ne

Operační systém

Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit

Porty (s výjimkou USB)

Ethernet, D-Sub, eSATA, HDMI, audio

Počet USB portů

2 + kombinovaný eSATA

Slot pro karty

ExpressCard/34, čtečka paměťových karet 5 v 1

Rozměry

377 × 250 × 17,3-34,9 mm

Hmotnost

2,53 kg

Výsledky testů

3DMark01 (body)

19 940

3DMark03 (body)

10 583

3DMark05 (body)

7 154 (CPU: 13 247)

3DMark06 (body)

3 702 (SM2.0: 1 412, SM3.0: 1 377, CPU: 2 283)

PCMark05 (body)

5 326

HDTune (MB/s; ms)

64,6 / 18,1

HD Tach 32M Burst (MB/s)

193,4

CrystalDiskMark (MB/s)

65,63 / 63,41

HWiNFO32

 

Procesor

CPU: 80 548
FPU: 51 497
MMX: 68 140

Paměť (MB/s)

4 840

Disk

Read burst: 110,78 MB/s
Random read: 23,72 MB/s
Random accesss: 17,98 ms

wPrime 32M (sec.)

24,584

Výdrž web* (čas)

2:32 hod.

Výdrž kancelář** (čas)

3:15 hod.

Výdrž multimédia*** (čas)

2:05 hod.

Poznámka:  * prohlížení webu přes Wi-Fi, poloviční jas displeje; ** kancelářská práce, poloviční jas displeje, vypnuto Wi-Fi i Bluetooth; *** Přehrávání filmu v DivX, SD rozlišení, Wi-Fi aktivní

 

Ohodnoťte tento článek!