Lenovo G570: extra levně a s výbornou klávesnicí (recenze)

0

Úvod, design a zpracování

Extrémně levný notebook poslouží každému, kdo nehledá ani vysokou mobilitu a výdrž na baterii, ani vysoký výkon. Nejlevnější modely na trhu, které se prodávají i za méně než deset tisíc (ovšem často bez operačního systému), nabízejí nejslabší procesory na trhu, u těch nejlevnějších i pouhé 2 GB operační paměti, malé a pomalé pevné disky a zpracování, na kterém je nízká cena opravdu poznat. Přesto jsou žádané a některé modely dokonce patří i k celkově nejprodávanějším.

Lenovo IdeaPad G570

Lenovo IdeaPad G570

Důvod je na snadě: je jím právě ta nízká cena. A ostatně proč ne? Majitelé EliteBooků, ThinkPadů a dalších skvěle zpracovaných, mobilních a odolných mašin na práci či výkonných herních notebooků možná nad plasťákem za deset i méně tisíc ohrnou nos, ale pro člověka, který od počítače čeká pouze to, že zvládne otevřít internetový prohlížeč a bude možné jej sem tam někam přenést je levný patnáctipalcový notebook nejlogičtější volba. Koupě něčeho dražšího by mu přinesla leda tak drahou hračku pro dělání dojmu na kamarády, a za to se asi nikomu nechce platit tisíce korun navíc.

Hodně muziky za málo peněz

Mezi levnými patnáctipalcovými notebooky je i přes minimální marže výrobců docela velká konkurence a asi všechny velké značky (snad s výjimkou Dellu) mají v tomto segmentu minimálně jednoho zástupce. Nejinak je tomu i u Lenova, které už dávno nedělá pouze pracovní modely za desítky tisíc, a G570 toho má zájemci o levný notebook opravdu hodně co nabídnout.

 

Po stránce hardwaru to výrobci mají u levných notebooků těžké – možnost se nějak odlišit je kvůli tlaku na co nejnižší cenu minimální. Lenovo G570 se s tím ovšem vypořádává docela dobře a nabízí sice relativně slabý a vůbec ne úsporný procesor (Intel Pentium B950, dvoujádro na 2,1 GHz), ale dává k tomu 4 GB operační paměti a 500GB pevný disk, což za deset tisíc není špatné – nemálo konkurentů v podobné cenové relaci má poloviční paměť a 320GB HDD. Navíc je třeba vyzdvihnout, že ne všechny takto levné patnáctipalcové notebooky mají v ceně i Windows, některé tlačí cenu dolů tím, že jsou dodávány bez systému, resp. s GNU/Linuxem, který je zdarma. To sice někomu může vyhovovat (zatvrzelí fanoušci otevřeného softwaru občas reagují na předinstalovaná Windows jako upír na česnekovou polévku), ale podstatná část uživatelů prostě Windows z různých důvodů vyžaduje.

Lenovo G570 59-312336
Cena s DPH 10 500 Kč (CZC.cz)
Zapůjčil Lenovo ČR
Hardwarová výbava
Procesor Intel Pentium B950
Počet jader (virtuálních) 2 (2) – nemá HyperThreading
Frekvence 2,1 GHz
Max. frekvence (turbo) 2,1 GHz (nemá turbo)
Operační paměť 4 GB (1× 4 GB DDR3 1333 MHz)
Pevný disk (velikost) 500 GB
Pevný disk (typ, rychlost) HDD, 5 400 ot./min., SATA/300
Optická mechanika DVD±RW SuperMulti
Displej 15,6″, 1366 × 768 px, lesklý
Grafická karta Intel HD Graphics (integrovaná)
Rozhraní
Výstupy na monitory VGA, HDMI
Porty (s výjimkou USB) LAN (Ethernet), 2× 3,5mm audio
Počet portů USB 2.0 3 + 1× kombinace s eSATA
Počet portů USB 3.0 0
Čtečka paměťových karet SD/MMC/SDHC/MS/MS Pro/xD
Bezdrátové sítě Wi-Fi 802.11b/g/n
Rozměry, baterie
Rozměry 377 × 250 × 35 mm
Hmotnost 2,6 kg
Baterie 48 Wh, 6 článků
Výkon napájecího adaptéru 90 W
Software
Operační systém Windows 7 Home Premium SP1 (64b)

Notebook tedy po stránce konfigurace vypadá dobře a nabízí za velmi nízkou cenu přijatelnou konfiguraci pro nenáročné použití. Jak je na tom po stránce uživatelské přívětivosti a zpracování?

Zpracování jako u dražších modelů

Se zpracováním u takto levných notebooků je vždycky trochu potíž. Je jasné, že není možné jej hodnotit stejně jako u notebooků s dvojnásobnou či vyšší cenou, protože nízká cenovka se tady prostě téměř vždy projeví. G570 má ovšem jedno eso v rukávu: nejedná se o samostatný model, ale o celou řadu, která se nabízí i s výrazně silnějšími procesory (až Core i5-2410M), diskrétními grafikami a až terabajtovými pevnými disky. S takovou výbavou pak G570 či větší, sedmnáctipalcová varianta G770 stojí ke dvaceti tisícům korun, ovšem tělo, klávesnice a touchpad jsou stále stejné jako u námi testované nejlevnější konfigurace. Dělat nějaké osekané, levnější šasi by nejspíš bylo paradoxně dražší než používat stále to stejné.

Lesklé víko s logem výrobce Spodní strana Lesklé víko ještě jednou

Tím pádem se G570 s označením 59-312336 může pochlubit tělem s využitím kovu (na horní straně základny na opěrkách zápěstí a okolo klávesnice), což je v této cenové kategorii poměrně vzácný úkaz. I když se jedná jen o jeden kovový díl, notebook to hned přesouvá z kategorie „levný plasťák“ mezi lépe zpracované kusy a na pohled to působí lépe.

Přesto však ke zpracování máme několik výtek. Předně jsou to lesklé plasty na víku – jeho zadní strana i rámeček displeje se lesknou opravdu hodně a vnější strana víka navíc nemá zrovna odolnou povrchocou úpravu. To znamená, že na víku jednak zůstávají otisky prstů, ale co je horší, je dost jednoduché jej poškrábat – na podobný problém jsme narazili třeba i u Samsungu RF511 (nutno ovšem dodat, že ten stojí dvojnásobek).

Základna je díky matnému zpracování spodní části a použití opět matného hliníku s jemnou texturou na opěrkách vůči otiskům prstů poměrně odolná, ale u testovaného kusu se v pravé části objevovalo nepříjemné „lupání“ při promáčknutí základny či při zvednutí za pravý roh. Zdá se, že díl s klávesnicí na jednom místě ne úplně přesně zapadal do kovového dílu vršku základny a v jednom z kontaktních míst docházelo k onomu nepříjemnému zvuku. Odhadujeme, že nový notebook tímto problémem trpět nebude – námi testovaný kus podle všeho již delší dobu koluje po různých redakcích, což se na jeho stavu zřejmě projevilo – ale těžko říci, zda na podobný problém po třeba roce nenarazíte také.

Kromě toho se nám nelíbila pevnost víka, které je sice poměrně tlusté, což by umožňovalo vyšší pevnost a odolnost vůči prohybu, nicméně pokud víko promáčknete poblíž středu, jde to až tak že se objeví deformace obrazu na displeji. Celkově se zdá, že notebook vyžaduje poněkud jemnější zacházení než někteří konkurenti; na druhou stranu je ovšem pravda, že levný patnáctipalcový model dost pravděpodobně stráví nejvíce času na stole a uživatel jej nebude moc často přenášet, takže je nižší odolnost relativně omluvitelná. A samozřejmě zde hraje roli i velmi nízká cena, díky které jsme ochotní mechanické problémy částečně přehlédnout – trochu problém bychom ale viděli právě v tom, že tělo notebooku je stejné jako u dražších variant. Pokud bychom testovali jednu z lépe vybavených a dražších G570, byli bychom méně benevolentní…

Klávesnice, touchpad, konektivita, multimédia

Nadšení z klávesnice

Zpracování nás sice úplně nenadchlo, klávesnice na G570 je však, jak je u Lenova ostatně vcelku tradiční, výborná. Staromilci zvyklí na dosavadní ThinkPady asi z chicletu nadšení nejsou, ale pokud srovnáme zde přítomnou klávesnici s těmi na ostatních levných noteboocích, vychází z toho na výbornou. Je velmi tichá a klávesy kladou ideální odpor – ani příliš silný, ani příliš slabý; nechybí numerický blok, Enter je dvouřádkový a na rozdíl od řad ThinkPad a ThinkPad Edge je klávesa pro aktivaci speciálních funkcí Fn napravo od levého Controlu, tedy ne úplně vlevo, takže si při přechodu z jiného notebooku nebudete muset zvykat na jejich prohození.

Rozložení je celkově povedené, jen nás trochu trápilo zarovnání kláves do jednoho bloku tak, že pravá kurzorová šipka ukrajuje místo nule na numerickém bloku a celkově to, že kříž kurzorových kláves není nijak oddělený. To je ovšem problém mnoha dnešních notebooků a G570 to alespoň částečně napravuje drobnými výstupky na těchto klávesách, podle kterých je možné je bez problémů nahmatat. Klávesy pro pohyb v textu – Home, End, Page Up a Page Down – jsou samostatné a najdete je nad numerickým blokem, jak to má být; není třeba je aktivovat přes přepínač Fn, což oceníte nejen při práci s dokumenty.

Hlavní vypínač s jemným podsvícením, tlačítko obnovení systému a dvojice indikačních diod pro Caps Lock a Num Lock
Numerická klávesnice a klávesy pro pohyb v textu

Psaní je díky již zmíněnému ideálnímu stisku (odporu) kláves celkově velmi příjemné. Klávesnice sice není úplně tichá, ale je k tomu velmi blízko a pokud do ní nebudete vysloveně bušit, nikoho ani v noci hlasitým psaním nevyrušíte.

Povedl se i touchpad

U touchpadu Lenovo naštěstí neexperimentuje s alternativními výrobci a používá osvědčené řešení od Synaptics. Dotykový plocha je sice relativně menší, nicméně stále dostatečná, prsty po ní kloužou výborně a touchpad je celkově hezky přesný a nekoná se žádné přeskakování ani zpožďování kurzoru.

Jeho tlačítka jsou kvalitně udělaná v tom ohledu, že je na rozdíl od mnoha konkurentů jedno, zda je mačkáte uprostřed či na krajích, všude kladou stejný odpor a stisk zaregistrují kdekoliv. Mohla by ovšem být méně hlasitá, což se týká především toho levého – při jeho stisku se ozvalo docela nepříjemné cvaknutí. U pravého byl také patrný zvuk, ale výrazně tišší a méně rušivý; byl jakoby tlumený. Tento rozdíl je pravděpodobně způsobený nerovnoměrným opotřebením, je možné, že pravé tlačítko bylo na testovaném kusu mírně vychozené, což ono cvakání lehce utlumilo.

Spousta USB, chybí Bluetooth

Ohledně konektorové výbavy lze Lenovu G570 máloco vytknout. Rychlé rozhraní USB 3.0 sice chybí, ale to je u velmi levného notebooku, který se navíc prodává již od loňska, naprosto pochopitelné; oproti naprosté většině konkurence navíc disponuje portem eSATA (kombinovaným s USB 2.0), což mu dává alespoň jednu možnost pro rychlejší přenosy dat, tedy pokud máte externí disk s tímto konektorem. Pokud navíc počítáme i tento kombinovaný port, najdeme na G570 celkem čtyři rozhraní USB 2.0, což bude stačit asi každému.

Pohled zepředu Levá strana s většinou konektorů Zadní strana Pravý bok s optickou mechanikou

Velmi pozitivní je také přítomnost digitálního obrazového a zvukového výstupu HDMI, což u takto levných notebooků není úplná samozřejmost. Jinak se žádné překvapení nekoná, je zde analogové video VGA, dvojice audio jacků pro vstup a výstup, síťový konektor LAN (Ethernet) a optická mechanika (DVD SuperMulti vypalovačka). Zaujme také čtečka paměťových karet, která kromě obligátního SD/MMC zvládá i karty typu MS, MS Pro a také xD.

 

Rozmístění konektorů je rozumné, optická mechanika je tradičně na pravé straně, kde ji doplňuje jedno USB, napájecí konektor a dva audio jacky v přední části; na přední hraně notebooku je pak pouze čtečka paměťových karet (i se záslepkou) a vše ostatní je vpravo. Rozložení je tak celkem rozumné, nečekejte žádné zákeřnosti jako audio jacky vepředu nebo USB vzadu.

Čtečka paměťových karet Indikační diody Hardwarový přepínač bezdrátových sítí

Co se týče bezdrátové konektivity, nechybí samozřejmě Wi-Fi modul od Intelu, zvládající sítě typu 802.11 b/g/n. Bluetooth v naší konfiguraci chyběl, u G570 je volitelný. Bezdrátové sítě mají na přední hraně základny hardwarový přepínač, což dnes na mnoha noteboocích nenajdeme, ale z hlediska uživatele je to spíše drobnost (pokud nejde o nákup notebooků pro poslaneckou sněmovnu). Wi-Fi je možné ovládat i softwarově, třeba přes kombinaci kláves Fn+F5.

Klasický lesklý displej

U levného patnáctipalcového notebooku se dá očekávat, že výrobce na displeji docela šetřil. Použitý TN panel od AU Optronics skutečně není zrovna hvězdný, na druhou stranu ale nic jiného nikdo asi nečekal. Rozlišení 1366 × 768 bodů na úhlopříčce 15,6″ a lesklá povrchová úprava jsou parametry, které najdeme na úplně každém notebooku této třídy a i na většině dražších patnáctipalcových modelů (ač to v roce 2012 není zrovna pozitivní zpráva) a vyčítat to levnému Lenovu by nebylo moc fér.

Blue Eye Pro – parametry displeje

Povrchová úprava je tedy lesklá, ale naštěstí v únosné míře a nedělá z displeje při trochu silnějším osvětlení nečitelné zrcadlo. Pozorovací úhly jsou poplatné technologii TN, tedy především ve vertikální rovině dost mizerné, ale to se týká naprosté většiny notebooků celkově, modelů s technologií IPS je na trhu jen pár. Podsvícejí je regulovatelné v deseti krocích od docela nízkých 18 Cd/m2 po maximum 203 Cd/m2, což je takový pěkný průměr.

Barevné podání samozřejmě nijak skvělé není; některé barvy se kupodivu povedly (zvlášť žlutá či modrá), ale barevný rozsah cílovému prostoru sRGB příliš neodpovídá. Průměrná barevná odchylka delta E je 8,8, což je lehce nadprůměrná hodnota, ale to většinu uživatelů zajímat příliš nebude; maximální odchylka dE 21,1 sice není nijak hvězdná, ale naměřili jsme i mnohem horší hodnoty.

Displej nemá úplně špatný kontrast (statický bílá:černá je 229:1) a jas černého bodu je 0,49 Cd/m2, což je mezi notebooky průměrná hodnota. Celkově displej nepotěšil, ale ani zdaleka nezklamal a je nutné podotknout, že od chvíle, kdy jsme začali používat kolorimetrickou sondu, jsme našli i mnohem horší displeje ve výrazně dražších noteboocích. Ten v Lenovu G570 sice není hvězdný, ale na nenáročné použití a občasné zkouknutí filmu bude celkem bez problémů stačit a nic jiného od něj snad nikdo nečeká.

Výkon, úložiště, výdrž, chlazení

Výkon poplatný ceně

Z hlediska hrubého výkonu nemá Lenovo G570 v této konfiguraci příliš co nabídnout. Procesor Intel Pentium B950 je na kost osekané dvoujádro architektury Sandy Bridge, zaměřené jen a pouze na cenu. Pracovní frekvence 2,1 GHz není úplně nízká, ale procesoru chybí pokročilé funkce jako Turbo Boost a HyperThreading, takže výkonově skutečně stačí jen na nenáročné použití jako prohlížení webu, práce s dokumenty v Office či nějaké to přehrání videa.

 

Integrovaná grafické karta Intel HD Graphice na tom taky není nijak skvěle. Na hraní na notebooku obecně můžete v podstatě zapomenout, snad s výjimkou nenáročných her ve Flashi či různých facebookových hříček – a nebo starých titulů (ale opravdu starých, bez 3D akcelerace).

Windows 7 experience index

Nedostatek výkonu by ale bylo opravdu nefér notebooku vyčítat, při koupi počítače za méně než jedenáct tisíc prostě musíte počítat s tím, že nepůjde ani náhodou o herní stroj. To, k čemu je určen (výše zmíněné prohlížení webu či Office) zvládá samozřejmě bez problémů a systém není nijak extrémně pomalý. Při občasné kompresi/dekompresi souborů, čemuž se alespoň občas nevyhne asi nikdo z nás, si prostě počkáte poněkud déle.

Pozitivně hodnotíme osazení 4 GB operační paměti (jeden modul DDR3), což u nejlevnějších notebooků stále není úplně pravidlem, existují i konfigurace se 2 GB RAM. 4 GB jsou dnešní standard a na běžné činnosti tato kapacita bohatě stačí. Osazení dvou modulů místo jednoho by možná mírně zvýšilo výkon, ale opravdu jen marginálně.

HDTune Pro

Mezi velká pozitiva notebooku rozhodně patří pevný disk. Jedná se o model od Western Digital, konkrétně typ WD5000BPVT s kapacitou 500 GB. Stejný model jsme testovali třeba v Dellu Inspiron 14z, poněkud zvláštní ovšem je, že v Lenovu G570 podává výrazně lepší výkony. 500GB disk je každopádně v levném notebooku rozhodně plusem a přenosové rychlosti nejsou sice zrovna hvězdné, ale rozhodně se nedá říci, že by nás úložiště zklamalo. Z disku je po odečtení oddílu pro obnovení k dispozici 421 GB a pokud odečteme i systém a předinstalované aplikace, máte po vybalení notebooku z krabice zhruba 380 GB volného místa pro svá data.

Výdrž bez překvapení

Kombinace průměrného akumulátoru (6 článků, 48 Wh) a procesoru s TDP 35 W, který kvůli nízkému výkonu často běží na poměrně vysoký výkon, znamená, že výdrž notebooku nebude zrovna hvězdná. Při zkouškách naší standardní metodikou jsme naměřili výdrž 3 hodiny a 34 minut při prohlížení webu a 3 hodiny 48 minut při přehrávání HD videa. Výsledek to sice v absolutním srovnání není nejlepší, ale mezi levnými patnáctkami se Lenovo G570 nemá za co stydět.

Pokud si vzpomínáte na srovnávací test nejlevnějších patnáctipalcových notebooků, který jsme dělali před rokem a kde se objevil i předchůdce tohoto modelu (Lenovo G560), tak tehdy jsme u téměř všech notebooků naměřili o kus nižší hodnoty. Metodika byla tehdy trochu jiná, ovšem výsledky při přehrávání videa z tehdejšího testu se dají srovnat s těmi nynějšími a Lenovo G570 z toho vychází stále velmi dobře. Na nějaké velké cestování notebook stavěný není, ale při cestě autobusem třeba na trase Praha – Brno vás zvládne zabavit.

Baterie v notebooku
Štítek akumulátoru

Nabíjení baterie trvá standardní 3 hodiny (z 3 na 100 %); na 90 % se dostanete o hodinu rychleji, posledních 10 % samozřejmě trvá nejdéle. Spotřeba notebooku měřená na zásuvkovém wattmetru je při plném nabití a bez zátěže klasických 11 W, při nabíjení (50 % kapacity) se pohybuje těsně pod 40 W a v maximální zátěži nepřesáhla 55 W. Napájecí adaptér je i přes výkon 90 W sympaticky malý, což je příjemná změna – většina notebooků z nejlevnější kategorie mívá docela rozměrné a těžké adaptéry.

Málo výkonu, málo tepla

Nízký výkon procesoru a integrované grafiky mají jednu pozitivní stránku, a tou je minimální zahřívání. I při nerealisticky vysoké zátěži (FurMark pro 99% vytížení grafického jádra a Prime95 v režimu Blend pro maximální zátěž procesoru) se teplota procesoru dostala maximálně na 67 °C; v klidu teplotní čidla procesoru hlásí okolo 42 °C, což jsou hodnoty u výkonnějších notebooků nevídané (tedy ta maximální, okolo 40 – 45 °C v klidu je naopak vcelku běžná hodnota).

Velmi malý napájecí adaptér
Štítek napájecího adaptéru dokládá výkon 90 W

Co je ale z pohledu uživatele ještě lepší je provozní hluk, respektive ticho. Ventilátor sice běží neustále i když je notebook dlouhodobě v klidu, ovšem dokud nepřiložíte ucho až těsně k notebooku, vůbec si jej nevšimnete. Při maximálním zatížení procesoru je patrné pouze opravdu tiché hučení, víte, že tam ventilátor je, ale nijak neruší, a výraznějšího hluku lze dosáhnout pouze kombinací zátěže grafiky i procesoru zároveň. A to vše jsou teploty měřené v současných vedrech, kdy se teplota v redakci pohybovala okolo 25 °C. Nízký výkon tak má evidentně i své výhody v příjemných provozních vlastnostech notebooku.

Závěrečné zhodnocení

Nebudu chodit okolo horké kaše: Lenovo G570 je dost možná nejlepší superlevný patnáctipalcový notebook. U vyšších a dražších konfigurací bychom byli s hodnocením opatrnější, protože problémy se zpracováním, které jsme notebooku za deset a půl tisíce odpustili, bychom u drahé konfigurace za 18 tisíc silně kritizovali; v nejlevnější části trhu má ale tento notebook v této konfiguraci opravdu hodně co nabídnout. Těží ze stejného těla, jaké najdeme u silnějších modelů stejné řady, a z povedené klávesnice, kterou Lenovo používá i na ostatních multimediálních noteboocích.

Konfigurace je vzhledem k ceně přiměřená, potěšil nás slušně rychlý a relativně velký pevný disk; výdrž na baterii je také oproti konkurenci slušná a nezklamal nás ani displej. Výtky máme přece jen ke zpracování, především k odolnosti víka; naopak chválíme třeba velmi malý napájecí adaptér či hardwarový vypínač Wi-Fi. A jedním z velkých pozitiv je i téměř bezhlučné chlazení.

Plusy / mínusy
  nízká cena
  Windows 7 Home Premium v ceně
  4 GB RAM
  slušně rychlý, 500GB disk
  velmi povedená klávesnice
  slušný touchpad
  výdrž téměř 4 hodiny
  kovový vršek základny
  tichý provoz
  nízká spotřeba
  malý zdroj
  lesklé víko i rámeček displeje
  nedostatečná pevnost víka a cvakání v základně
  zbytečně mnoho předinstalovaného softwaru
  (mírně hlasitější tlačítka touchpadu)

 

Trochu potíž je v tom, že Lenovo G570 na trhu končí a tato konkrétní konfigurace je skladem už jen na několika málo elektronických obchodech – tedy alespoň v České republice. Nástupce se přitom dočkáme až za dlouho, protože Intelu ještě pár měsíců potrvá, než na trh dodá levné procesory Pentium nové architektury Ivy Bridge, a o případném modelu od Lenova se stejným tělem a APU od AMD (Brazos 2.0 či Trinity) nemáme žádné informace. Zájemcům o dobrý superlevný patnáctipalcový notebook na nenáročné použití především doma na stole tak radíme kupovat hned, dokud se G570 ještě dá sehnat.

Lenovo G570 59-312336
Cena s DPH 10 500 Kč
Zapůjčil Lenovo ČR
Hardwarová výbava
Procesor Intel Pentium B950
Počet jader (virtuálních) 2 (2) – nemá HyperThreading
Frekvence 2,1 GHz
Max. frekvence (turbo) 2,1 GHz (nemá turbo)
Operační paměť 4 GB (1× 4 GB DDR3 1333 MHz)
Pevný disk (velikost) 500 GB
Pevný disk (typ, rychlost) HDD, 5 400 ot./min., SATA/300
Optická mechanika DVD±RW SuperMulti
Displej 15,6″, 1366 × 768 px, lesklý
Grafická karta Intel HD Graphics (integrovaná)
Rozhraní
Výstupy na monitory VGA, HDMI
Porty (s výjimkou USB) LAN (Ethernet), 2× 3,5mm audio
Počet portů USB 2.0 3 + 1× kombinace s eSATA
Počet portů USB 3.0 0
Čtečka paměťových karet SD/MMC/SDHC/MS/MS Pro/xD
Bezdrátové sítě Wi-Fi 802.11b/g/n
Rozměry, baterie
Rozměry 377 × 250 × 35 mm
Hmotnost 2,6 kg
Baterie 48 Wh, 6 článků
Výkon napájecího adaptéru 90 W
Software
Operační systém Windows 7 Home Premium SP1 (64b)

Výsledky testů, screenshoty a fotogalerie

Výsledky testů

Souhrnné testy výkonu PC
PCMark Vantage 4547; Memories: 3074; TV and Movies: 3115; Gaming: 3275; Music: 4884;
Communications: 4556; Productivity: 3594; HDD: 3461
3DMark 06 2865; SM 2.0: 958; HDR/SM 3.0: 1163; CPU: 2113
Windows 7 Experience Index CPU: 5,9; RAM: 7,2; GPU (Aero): 4,5; GPU (hry): 5,8; HDD: 5,9
Testy výkonu procesoru
CineBench R11.5 xCPU: 1,62; 1CPU: 0,83; poměr: 1,95×; OpenGL: 7,14 fps
x264 Benchmark HD v3.0 36,55 / 8,44 fps
Windows Media Encoder 3:56 min.
Testy výkonu pevného disku
CrystalDiskMark 3 (čtení) Seq: 101,8 MB/s; 512k: 32,96 MB/s;
4k: 0,445 MB/s; 4kQD32: 0,790 MB/s 
CrystalDiskMark 3 (zápis) Seq: 101,8 MB/s; 512k: 50,83 MB/s;
4k: 0,859 MB/s; 4kQD32: 0,946 MB/s
AS SSD Copy Benchmark ISO: 44,50 MB/s; 24,14 s
Program: 25,15 MB/s; 55,95 s
Game: 38,00 MB/s; 36,34 s 
HDTune Pro 4.61 Minimum: 58,6 MB/s; Maximum: 103,7 MB/s;
Průměr: 82,8 MB/s; Příst. doba: 17,6 ms
Testy výdrže
Výdrž web (čas) 3:34 hod.
Výdrž video (čas) 3:48 hod.

Ve výsledcích chybí PCMark 7; ten se nám bohužel nepodařilo dokončit, pokaždé se u jednoho z dílčích testů zacyklil. Jedná se o známou chybu, kterou program na některých konfiguracích trpí, není to chyba notebooku. Herní testy chybí, protože na této konfiguraci nemělo smysl je spouštět.

 

 


 

Galerie screenshotů

3DMark 06 AIDA64 CPUID AIDA64 – přehled (1/3) AIDA64 – přehled (2/3) AIDA64 – přehled (3/3) AS SSD Copy-Benchmark Blue Eye Pro – parametry displeje CineBench R11.5 CrystalDiskInfo CrystalDiskMark 3 HDTune Pro PCMark Vantage Windows 7 experience index Windows Media Encoder x64 x264 Benchmark HD v3.0 (fast)

Kompletní fotogalerie

Lenovo IdeaPad G570 Lenovo IdeaPad G570 Pohled zepředu Levá strana s většinou konektorů Zadní strana Pravý bok s optickou mechanikou Lesklé víko s logem výrobce Povedená klávesnice s numerickým blokem Spodní strana Maximální úhel otevření notebooku Lesklé víko ještě jednou Touchpad; dole jsou vidět indikační diody Detail kloubu Hlavní vypínač s jemným podsvícením, tlačítko obnovení systému a dvojice indikačních diod pro Caps Lock a Num Lock Numerická klávesnice a klávesy pro pohyb v textu Čtečka paměťových karet Indikační diody Hardwarový přepínač bezdrátových sítí Baterie v notebooku Vytažená baterie Štítek akumulátoru Velmi malý napájecí adaptér Štítek napájecího adaptéru dokládá výkon 90 W

Lenovo G570: extra levně a s výbornou klávesnicí (recenze)

Ohodnoťte tento článek!