Google s chytrými brýlemi Glass neuspěl. Místo něj to zkouší Lenovo

0
Lenovo New Glass C220
Lenovo New Glass C220

Na spotřebitelském trhu se brýle Google Glass ani neohřály. Dlouho to vypadalo, že projekt je úplně mrtvý, loni ale Google uvedl novou generaci brýlí, už však určenou pouze pro podnikové využití. Rozšířená realita, kterou Google Glass zpřístupňují, může pomoci konstruktérům, instalatérům nebo lékařům, protože uvidí instrukce přímo před sebou.

O totéž se pokouší i Lenovo. To své první brýle představilo loni na CESu, letos ukázalo vylepšený model. Jmenuje se New Glass C220 a na první pohled připomíná Google Glass. Jenže zatímco Google zvládl vše integrovat přímo do brýlí, u Lenova od brýlí vede kabel k výpočetnímu modulu s akumulátorem.

Lenovo New Glass C220
Lenovo New Glass C220

Lenovo prozradilo, že New Glass váží 60 gramů a běží na Androidu. Modul s kamerou a displejem lze nasadit na pravou i levou stranu a různě jej naklánět. Na nožičkách jsou dvě bone conduction sluchátka, která šíří zvuk pomocí vibrací na spánkové kosti. A k čemu je novinka od Lenova určená? Firma vyvíjí systém umělé inteligence, která bude rozpoznávat objekty. A zároveň stejně jako brýle od Googlu bude promítat instrukce pro různé druhy činností. Bližší parametry, cenu, ani dostupnost zařízení neznáme.

Ohodnoťte tento článek!