Lenovo IdeaPad A1: superlevný tablet už brzy u nás

0

Malý tablet od Lenova už byl oficiálně představen, až nyní se ale začne objevovat v obchodech. V evropských s-shopech jej pomalu můžete najít za cenu kolem ‚Ǩ199, což odpovídá zhruba 5 000 Kč. To je docela slušná cena.

Barevný tablet má 7″ displej s vysokým rozlišením 1024 × 600 px a kapacitní dotykovou vrstvou, což je na této ceně docela pěkný parametr. Jinak tu máme 1GHz procesor od OMAP, bohužel jen jednojádro, to by ale mělo v pořádku stačit, k němu tu je trochu nižších 512 MB RAM. Úložné paměti tu je 16 GB nebo dráže 32 GB.

Operačním systémem je bohužel starší telefonní Google Android 2.3 Gingerbread, můžeme pouze spekulovat, zda Lenovo uvolní update na novou univerzální verzi 4.0 Ice Cream Sandwich. Vzhledem k tomu, o jak nový přístroj se jedná, by to bylo nasnadě.

Jinak měří tablet 195 × 124 × 11,7 mm a váží 400 g. Dočkáte se Bluetoothu (bohužel jen 2.1 EDR) a Wi-Fi, podpora 3G se očekávatelně nekoná. Máme tu ale hned dvě kamery, přední VGA kamerku pro videohovory a zadní 3Mpx fotoaparát. Na bateri i se dočkáme asi 5 h výdrže, což je trochu horší průměr mezi 7″ tablety.

S cenovkou kolem 5 000 Kč se bude jednat o jeden z nejlevnějších “značkových” tabletů na trhu, určitě vás potěší dobrý displej, jinak tu není nic velkolepého, ale stále se IdeaPad A1 pyšní pěknou výbavou za málo peněz.

Zdroj: Fudzilla

Lenovo IdeaPad A1: superlevný tablet už brzy u nás

Ohodnoťte tento článek!