Lenovo IdeaPad S12 s možností volby

0

Intel a jeho procesor Atom si ve světě miniaturních notebooků pevně drží dominantní postavení, proto potěší každý stroj, který nám nabídne vnitřnosti od jiného výrobce. Tentokrát bude řeč o novém dvanáctipalcovém IdeaPadu S12 z dílny Lenova. Jeho menší sourozenec, IdeaPad S10e, byl na ExtraNotebook testován již v únoru/februári tohoto roku.

S12 se ale podle katalogu na stránkách Lenova začne dodávat nejdříve za měsíc, a to platí pro všechny tři varianty. Tedy, Lenovo uvádí tři, z nichž však dvě mají zcela identickou základní konfiguraci a cenu. Zde můžete mít oprávněný dojem, že jsem vás spojením “možnost volby” v nadpise podvedl, neboť volitelná je pouze záruční doba a periferní příslušenství. Máte však možnost výběru, co se týče procesoru a čipové sady.

Za $499 pořídíte variantu s procesorem Intel Atom N270 (frekvence 1,6 GHz) a čipovou sadou řady 945 s integrovaným grafickým jádrem GMA 950. Verze s procesorem VIA je ale o celých padesát dolarů levnější! Použitý procesor je zde VIA Nano ULV 2250 (1,3 GHz) a čipová sada pravděpodobně VIA VX800U s IGP VIA/S3 Chrome9 HC3 (pro laiky připomeňme, že Nano je na stejné frekvenci výkonnější než Atom, čímž svou nevýhodu nižšího taktu vyrovnává). Ostatní parametry zůstávají stejné, tedy 1 GB paměti DDR2 s taktem 667 MHz, 160GB pevný disk s 5400 otáčkami ploten za minutu, Wi-Fi 802.11b/g adaptér od Broadcomu, šestičlánková Li-ion baterie a rozlišení displeje 1280 × 800 pixelů.

Zdroj: Lenovo

Lenovo IdeaPad S12 s možností volby
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář