Lenovo IdeaPad S205: 18 mm silná dvanáctka

0

Lenovo konečně uvádí na trh svůj minibook IdeaPad S205, který byl ohlášen už zezačátku roku v lednu / januári. Ten nakonec překvapí svou velmi nízkou tloušťkou.

Lenovo IdeaPad S205 nese 11,6″ displej s rozlišením 1366 × 768 px. Šasi je ve zavřeném stavu silné jen velmi tenkých 18 mm a zdá se, že nebude čistě černě lesklé, ale nějak atraktivně texturované. Najdeme tu širokou klávesnici AccuType s nízkým zdvihem a malý touchpad.

Uvnitř tepe AMD E-350, dvoujádro na 1,6 GHz s integrovaným Radeonem HD 6310. Čip APU má k sobě 3 nebo 4 GB pamětí DDR3. Velmi vás potěší až 750GB pevný disk a samozřejmostí je Wi-Fi, volitelný Bluetooth, 1,3Mpx webkamera nebo třeba čtečka paměťových karet. Šestičlánková baterie se bohužel musela vměstnat do onoho ultratenkého těla a výdrž tak činí jen pět hodin.

Vlasový dvanáctipalcový IdeaPad S205 vás přijde v základní konfiguraci na $499, resp. necelých 12 tis. Kč vč. DPH. Prodávat se bude s předinstalovanými Windows 7 Home Premium 64bit.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tak to jsem zvedavy. Vypada to, ze predinstalovanym OEM windowsum konecne roste konkurence se silnou firmou v pozadi. Misto notebooku bez OS a FreeDOSem budeme mit na vyber i Chrome OS. Jestli bude uspech Googlu jako v chytrych telefonech, tak se na to opravdu tesim.