Lenovo IdeaPad U400: ultrabook nebo MacBook?

0

Šest týdnů po oficiálním odhalení se IdeaPad U400 dostává do prodeje. Čtrnáctipalcový ultrabook od Lenova se nesnaží šokovat tloušťkou, spíše parametry. A také designem.

Jak napovídají obrázky, notebook nepatří k těm opravdu ultratenkým, nicméně tloušťka pod 23 mm stačí k tomu, aby jej bylo možno nazávat ultrabookem. Tak či tak je oproti běžným notebookům velmi tenký. Celé šasi je z nebarveného hliníku, víko je možná trochu tmavší, v otevřeném stavu se ale notebook dost podobá MacBooku Pro.

Uvnitř nehledejte pomalé ULV procesory, ale rovnou Intel Core i5-2430M, plnohodnotné dvoujádro (virtuální čtyřjádro) na 2,4-3,0 GHz, což u architektury Sandy Bridge znamená opravdu pěkný výkon. K CPU tu máme 6 GB pamětí DDR3 a coby grafika zde není jen integrovaný čip, ale i Radeon HD 6470M, nejslabší diskrétní grafika repertoáru AMD. Zahrajete si tak úsporně a o poznání lépe než na IGP, samozřejmostí je přepínání grafik.

Bohužel tu není SSD, pouze pevný disk, ten vás ale potěší kapacitou: 750 GB. Nezapomnělo se na Bluetooth 3.0, Wi-Fi, porty USB 3.0 nebo dokonce slot-in DVD vypalovačku. Další podobností s MacBookem je veliký skleněný touchpad. Trochu horší je výdrž na akumulátor, Lenovo ji oceňuje jen na zhruba 6 h, což je dost, ale mohlo by být i lépe.

Amazon.com nabízí IdeaPad U400 za 920 USD, což je necelých 17 tis. Kč. To je hodně pěkná cena, otázkou je, jaké se dočkáme v ČR.

Zdroj: Electronista

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. „Co do spotřeby se asi AMD také moc nepředvede“
  Mal som pocit, že AMD Zacate je čo do spotreby dobrý čip. Samozrejme výkon/watt je niečo iné, ale tam zas treba počítať s celým PC, nie len s CPU.

 2. Klasický neobjektívny a manipulatívny článok.

  Klady vychválené a to že grafika v AMD E-350 a E-450 je neporovnateľne kvalitnejšia, kompatibilnejšia s aplikáciami a aj výkonnejšia, o tom nikde ani ťuk :-).

  AMD E-350 a E-450 je jeden z najlepších APU do nenáročných notebookov na domáce použitie (internet, kancelárske aplikácie a sem tak aj nenáročná hra).
  A myslím si, že to bude platiť aj po uvedení tohto Celeronu.

  P.S.:

  Inak u tohto autora to nie je prvý krát čo registrujem len jednostranné informovanie o produkte. Takže do budúcna očakávam obkjektívnejšie informovanie a nie reklamný článok :-).

 3. Intel Celeron jsem jednou měl a už nikdy ! Tak ořezaný o funkce a nevýkonný procesor snad do PC nebo NB vůbec nepatří. Konverzi videa jsem musel dělat tak, že jsem ho večer spustil a ráno s tím pořád ještě nebyl hotový 🙁