Lenovo IdeaPad V460, V560 a B560

0

Oblíbená řada notebooků a netbooků IdeaPad se opět rozšiřuje. Tentokrát o dvě řady notebooků „V“ a „B“, které jsou primárně určeny pro podnikatele, živnostníky a malé podniky (SMB). Cenově dostupné modely jsou vybaveny ergonomickou klávesnicí s numerickou částí, kterou určitě ocení uživatelé při práci s tabulkovými procesory, operačním systémem navrženém pro potřeby SMB a funkcemi, jako je například software ReadyComm pro správu a sdílení internetu, které umožní svým majitelům pracovat rychle a pohodlně. Vybrané modely mají také DVD mechaniku, integrovanou webovou kameru nebo stereo reproduktory.

S nově představenými notebooky budou veškerá data zabezpečeny sadou Lenovo Security Suite. Pomocí ní se lze chránit před neoprávněným přístupem heslem a ověřením otisku prstu, ukládat soubory na ukrytý virtuální disk, který data důkladně šifruje, a kromě toho je možné využít ochranu před nezvanými zájemci o data pomocí zámku USB portu. Samotnou práci s notebooky usnadňuje i Lenovo OneKey Rescue Recovery systém, který pomáhá obnovit ztracené nebo poškozené soubory.

Buďte styloví

Z řady „V“ budou na našem trhu dostupné dva modely – IdeaPad V560 a IdeaPad V460. 15palcový notebook IdeaPad V560 s širokoúhlým displejem s rozlišením 1366 x 768 bodů stejně tak jako 14palcový model IdeaPad V460 zaujmou na první pohled svým kovovým vzhledem, se kterým majitelé zazáří nejen ve své kanceláři, ale i na jakémkoli pracovním jednání.

Modely IdeaPad V560 i V460, které jsou vybaveny procesorem až Intel Core i5, nabízí podnikatelům dostatečný výkon pro každodenní pracovní činnosti. Nechybí jim ani integrovaná webová kamera, čtečka paměťových karet 4 v 1 nebo bezpečnostní slot Kensington.

Lenovo IdeaPad B560 Lenovo IdeaPad V460 Lenovo IdeaPad V560

K notebooku IdeaPad V560 je možné připojit i řadu externích zařízení, neboť je vybavený VGA a HDMI porty a 3 x USB porty. Při cestování zase obchodníci a manažeři ocení u modelu IdeaPad V460 nízkou hmotnost, která je jen 2,2 kg, a tenké provedení (340 x 234,6 x 20,2 – 32,9 mm). Pro komunikaci s okolím oba dva notebooky nabízí gigabitový Ethernet, Bluetooth 2.1 a také bezdrátový adaptér.

Vše ve vysokém rozlišení

Notebook IdeaPad B560, první zástupce z řady B, je vybaven 15,6″ širokoúhlým displejem, procesorem až Intel Core i3, až 4 GB paměti DDR3 a pevným diskem s kapacitou až 500 GB. Díky své konfiguraci si tak hravě poradí s i náročnějšími pracovními úkony, navíc se může pochlubit výdrží provozu na baterie až 4,5 hodiny. Inteligentní řešení odvodu tepla nabízí tišší ventilátor, jehož zapínání a vypínání je méně znatelné a které spoří až 40 % energie.

IdeaPad B560 představuje cenově dostupné řešení nejen do domácích kanceláří, ale i pro ty, kteří pracují s multimédii. Volitelná grafická karta NVIDIA GeForce Optimus totiž umožňuje lepší přehrávání videa, širokoúhlý displej s LED podsvícením zase ostrý obraz s minimální spotřebou energie.

Ceny a dostupnost

Nové řady notebooků IdeaPad budou k dispozici na konci října. IdeaPad V560 se bude na našem trhu prodávat za cenu od 9 900 Kč, IdeaPad V460 za cenu od 14 200 Kč a IdeaPad B560 za cenu od 9 200 Kč. Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH.

Zdroj: Lenovo CZ

Ohodnoťte tento článek!