Lenovo IdeaPad Yoga 13: ohlasy ze zahraničí (první pohled)

0

Yoga byl jeden z prvních konvertibilních ultrabooků, který Lenovo představilo již v lednu na CESu. Prodávat se začíná ale až nyní spolu s uvedením Windows 8 a v Česku si něj ještě počkáme. Zatímco my jsme jej měli v ruce asi pět minut na tiskové konferenci, tak redaktoři zahraničního serveru Hothardware jej už stihli otestovat. Jaké jsou první dojmy z jednoho z nejočekávanějších konvertibilních ultrabooků?

Na první pohled je IdeaPad Yoga normální 13″ ultrabook s dobrou lenováckou AccuType klávesnicí a dotykovým displejem. Liší se však konstrukcí displeje, který jde otevřít o 360°. Můžete jej tedy používat jako tablet, navíc při neúplném rozevření máte z klávesnice stojánek (mód stan).

Uvnitř testovaného modelu byl Core i5-3317U na frekvenci 1,7 GHz a 128 GB SSD. Displej o úhlopříčce 13,3″ má pěkné rozlišení 1 600 × 900 px a nejde o žádné nekvalitní TN, ale IPS. Pozorovací úhly jsou tak téměř dokonalé.

Windows 8 nastartují během šesti sekund do prostředí Metra. V systému najdete i nějaký ten bloatware, jako jsou trial verze McAffee nebo Absolute Data Protect. Lenovo Cloud Storage poskytne 5 GB cloudového disku zdarma, což je hodně málo. Za 30 GB si pak řekne o 40 dolarů měsíčně – v současné konkurenci jde o nepoužitelnou službu.

naměřeno (zdroj: Hothardware)
PCMark 7 4394 bodů
3DMark 11 583 bodů
výdrž na baterii (web) 6h 51m

Aplikační výkon patří podle hodnot naměřených zahraničními kolegy mezi ty lepší, hry si ale moc nezahrajete. Naopak výdrž baterie téměř sedm hodin vypadá úctyhodně. IdeaPad Yoga 13 je v zahraničí dostupný za 999 dolarů, u nás by se měl prodávat za něco přes 20 000 Kč. Kolik bude to „něco“ nezláleží jen na kurzu dolaru, ale i tak to vypadá na sympatickou cenu.

 

Pro lepší představu se podívejte ještě na video – jednoduchá konstrukce, žádné složité klouby pro transformování v tablet a přesto to funguje. Líbí se vám?

zdroj: Hothardware

Ohodnoťte tento článek!