Lenovo končí s vlastními nadstavbami. Vsadí na čistý Android

9
Lenovo P2

Čínská společnost chystá sympatický krok směrem k uživatelům. Firma už nebude vyvíjet nadstavbu Vibe UI, ale u všech příštích telefonů použije čisté prostředí Androidu. Informace potvrdil marketingový šéf indické pobočky pro magazín NDTV. Prvním telefonem bez Vibe UI bude Lenovo K8 Note, který přijde s Androidem 7.1.1.

Vlastník Motoroly, která podobné pravidlo aplikovala před lety u série Moto, Android doplní jen o některé vlastní aplikace nebo licencované technologie. Anuj Sharma zmiňuje například podporu zvukového formátu Dolby Atmos nebo technologie TheaterMax slibující lepší zážitek z virtuální reality.

A co je hlavní, podle Sharmy může Lenovo díky čistému Androidu rychleji upgradovat telefony na nové verze a prodloužit též dobu podpory telefonů. Všechny nové telefony řady K, které budou letos uvedeny, už mají jistou aktualizaci na Android O/8.0. Starší telefony nejspíš mají smůlu.

Ohodnoťte tento článek!

9 KOMENTÁŘE

  • Nebudou.
   Proč? Protože ač jsou nadstavby jakkoliv přiblblé a zpomalují vydávání aktualizací, je to jeden z mála faktorů, jak se výrobci telefonů odlišují.
   Je to blbé, ale je to tak.

   • Když se nad tím zamyslím, máte velký kus pravdy, ale přesně o to tady jde. Je třeba, aby výrobci pochopili, že telefon je zařízení které k něčemu slouží a tohle zařízení má nějaký obslužný software. Na tom nic víc nevymyslíte a odlišovat se jen a pouze mírou a formou balastu? Dětinské … Třeba se nad tím někdo zamyslí a udělá takový telefon, který bude odolný, bez bordelu, za normální peníze a to bude „odlišení se“ které bude dávat smys, protože tohle lidi doopravdy chtějí a bude to mít úspěch..

 1. Také schvaluji, mám Sony a čistý je, ovšem má jen dvě aplikace navíc. Jedno je spotify a jejich lounge, případně odkazy na play kde je jejich vlastně shop doplňků jak mnoho free tak i něco placeného. Nemohu si vynachválit. To, že bude zasekaný můžu pak jen svéct na sebe. Ovšem u předešlého sony jsem to měl stejné (5let vydržel a jede dál > pracovní).

  • Čistý Android? To že tam není moc balastních app neznamená, že je to „čistý“ Android … domrvené recovery, Stamina, Bravia Engine (..) Sony má snad nejdále své telefony od „čistého androidu“ 🙂