Lenovo Miix 2 jde do Česka. Osmipalcový tablet potěší hlavně nízkou hmotností

0

V předvánočním období se začnou české obchody plnit novými menšími tablety s Windows. Lenovo dnes oznámilo, že u nás od prosince začne prodávat novinku Miix 2 s Windows 8.1 a balíčkem Office 2013 pro studenty a domácnosti. Výrobce stanovilo doporučenou cenu na 9490 Kč. Co za to dostanete?

Lenovo Miix 2
Lenovo Miix 2 

Miix 2 obsahuje 8″ displej typu IPS s rozlišením 800 × 1280 px. Můžete jej ovládat prsty i stylusem, ten ale výrobce k tabletu nedodává. Bude jej nabízet v balení s krytem Flip Cover, do kterého lze pero zacvaknout. Stejně jako konkurence staví na čtyřjádrovém Atomu rodiny Bay Trail (1,8 GHz) a 2 GB operační paměti. Systém a data se budou prát o 32/64/128GB flashové úložiště doplnitelné o microSD kartu.

Lenovo Miix 2 Lenovo Miix 2

Lenovo překvapilo tenkým tělem (okolo 8,5 mm) a především hmotností 350 gramů, kterou vídáme spíš u sedmipalcových tabletů. Na těle Miixu 2 najdeme zadní 5Mpx foťák, přední 2Mpx a stereo reproduktory. Výrobce bohužel zapomněl na microHDMI, takže k televizi ani monitoru tablet nepřipojíte. Síťová výbava nepřekvapí, kromě jednopásmové Wi-Fi 802.11b/g/n a Bluetooth 4.0 bude Lenovo volitelně nabízet i verzi s 3G modemem. Na jedno nabití vydrží až sedm hodin.

 

V Česku už se prodává konkurenční Toshiba Encore WT8, která je výrazně levnější (7999 Kč za 32GB verzi), ale zase je o sto gramů těžší. Stále také čekáme na příchod srovnatelných modelů Dell Venue 8 Pro a Acer Iconia W4.

Lenovo Miix 2 jde do Česka. Osmipalcový tablet potěší hlavně nízkou hmotností

Ohodnoťte tento článek!