Lenovo na výstavě Tech World 2017 znovu předvedlo ohýbací tablet [video]

Protože pro nás ohýbací zařízení stále nejsou realitou, můžete svůj zájem aspoň trochu ukojit shlédnutím předvedení prototypu ohýbacího tabletu.

2
Ilustrační foto (autor: Lenovo)
Ilustrační foto (autor: Lenovo)

Ohebné displeje nepředstavují žádnou velkou novinku, na jejich praktické využití ale zatím spíše stále čekáme, byť se první vlaštovky objevují. Zatím ovšem dostáváme ohnuté displeje a na průnik zařízení, kde bychom obrazovku mohli skutečně ohýbat, stále čekáme. Lenovo nedávno hovořilo o tom, že časem budou notebooky vybavené ohýbacími displeji, což by eliminovalo panty.

A právě Lenovo ukázalo světu (znovu) koncept ohýbatelného tabletu. Stalo se tak na akci Lenovo Tech World 2017, která byla hodně zaměřená na umělou inteligenci a která proběhla 20. července. Konceptuální zařízení řady Folio je vybavené procesorem Qualcomm Xiao Long 800, důležitější je ale samotný displej s rozlišením 1 920 × 1 440 bodů. Po ohnutí je zařízení tlusté 4,2 mm.

Ohýbání můžete zastavit v kterékoli fázi a obě části zařízení budou držet daný úhel. Kromě 7,8″ tabletu Lenovo vyrobilo menší variantu – smartphone s úhlopříčkou 5,5″. Zařízení jsou dále vybavena e‑SIM. Na předvedení prototypu se můžete podívat na bilibili.com. Koncept Lenovo ukázalo už před rokem a je možné, že bude ještě dlouho bojovat s nasazením na spotřebitelský trh. Do té doby nám zbývají ukázky, díky kterém můžeme snít a představovat si, co by se s takovými zařízením dalo dělat.

Lenovo předvedlo prototyp ohýbacího tabletu a smartphonu
Lenovo předvedlo prototyp ohýbacího tabletu a smartphonu
Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. S tím videem mám dva problémy.

    1) Ten „sklad“ je na tom displeji odporně viditelnej. V podstatě je to použitelný složený, ale sledovat na tom video jako na tabletu musí být kvalitativně docela mizérie.
    2) Všimli jste si, jak na konci videa zkoušeli „svajp“ a ono to prostě nefungovalo?

    Vím, je to pre-alfa verze budoucí alfa verze. Ale i tak bych čekal, že ukážou něco použitelnějšího, než jen svítící displej co jde složit.