Lenovo představilo notebook bez klávesnice. Místo ní má obří touchpad [IFA]

0

Největší výrobce počítačů na světě rád experimentuje. Na veletrhu IFA ukázal, kam by se mohla posunout jeho akrobatická řada notebooků. Novinka Yoga Book postrádá tradiční klávesnici se stisknutelnými spínači. Místo ní najdeme velký touchpad.

Lenovo Yoga Book

Ten ale obsahuje podsvícení, takže se na ploše vykreslí virtuální klávesy. Povrch je skleněný, takže psaní bude připomínat klávesnice u tabletů včetně toho, že software Lenova bude chytře opravovat překlepy. Touchpad má navíc haptickou odezvu, stisk klávesy tedy ucítíte.

Lenovo Yoga Book

Po vypnutí klávesnice se plocha chová jako grafický stylus. Pasivní pero s technologií od Wacomu umí rozpoznat naklonění a až 2048 úrovní přítlaku. A pokud vyměníte hrot za klasický propiskový, můžete na Yogu položit papír, na něj psát, zatímco počítač bude poznámky a kresby digitalizovat. Lenovo k zařízení přihodí i poznámkový blok s magnetickým úchytem, takže papír nebude po ploše klouzat.

Lenovo Yoga BookLenovo Yoga Book 

„Počítačová“ část obsahuje 10,1″ dotykový IPS panel s rozlišením 1920 × 1200 px. Tělo je hořčíkové, měří 256,6 × 170,8 × 9,6 mm a váží 690 gramů. V ostatních ohledech už Yoga Book žádná sláva není. Lenovo použilo poměrně pomalý procesor Intel Atom x5-Z8550 (4× 1,4–2,4 GHz), 4 GB RAM a 64 GB flash paměti doplnitelné o microSD kartu. Na náročnou grafickou práci ve Photoshopu takový hardware není.

Lenovo Yoga BookLenovo Yoga Book 

Yoga Pro obsahuje Wi-Fi 802.11ac, ale v základu má také LTE modem podporující všechna tuzemská pásma. Potěší i GPS. Vzadu najdeme 8Mpx foťák s automatickým zaostřováním, vepředu je 2Mpx s fix focusem.

Zařízení se bude prodávat ještě v září. Na trhu přijde varianta s Androidem za 499 eur (13 500 Kč) a Windows 10 za 599 eur (16 200 Kč). Hardwarově se zařízení nijak neliší.

 

Zdroj: TZ Lenovo

Ohodnoťte tento článek!