Lenovo představuje obnovenou levnou řadu L: ThinkPad L430 a L530

0

O nových levných pracovních noteboocích Lenovo řady ThinkPad L jsme vás už informovali několikrát, poprvé již v dubnu a potom ve shrnujícím článku o novinkách výrobce. Doposud ovšem nebylo příliš jasné, kolik přesně budou na českém trhu stát a jakou nabídnou výbavu. Lenovo teď dvojici L430 (14″) a L530 (15,6″) oficiálně představilo pro český trh, a tak vám přinášíme podrobnější informace. 

Lenovo ThinkPad L530

Lenovo ThinkPad L530

Vylepšená řada L se samozřejmě dočká hardwarové výbavy od Intelu a využije novou generaci procesorů Ivy Bridge, podle tiskové zprávy půjde o CPU z řad Core i3 a Core i5, tedy nižší střední až střední třídu. Diskrétní grafiky nečekejte, notebooky budou vybaveny integrovanými Intel HD Graphics 4000. K tomu přijde až 8 GB operační paměti DDR3 a jako úložiště poslouží plotnové disky o kapacitě maximálně 500 GB.

Oba notebooky nabídnou standardní konektivitu (Wi-Fi, Bluetooth), displeje s rozlišením od 1366 × 768 po mnohem příjemnějších 1600 × 900, výdrž na baterii prý až 13 hodin (s devítičlánkovým akumulátorem) a třeba také klávesnici odolnou proti polití. Předinstalovaný systém Windows 7 je samozřejmostí. Zpráva navíc zdůrazňuje, že nové ThinkPady L budou tenčí než dříve, přesné hodnoty ovšem nezmiňuje.

 

Na trh by se měly oba modely v různých konfiguracích dostat ještě tento měsíc (červenec 2012). Ceny by se měly pohybovat od 13 500 Kč bez DPH (16 200 s daní) za nejlevnější konfigurace. Žádný z českých obchodů momentálně notebooky v nabídce nemá, takže si na přesné ceny různých konfigurací budeme muset ještě pár dní počkat.

Zdroj: TZ Lenovo

Ohodnoťte tento článek!