Lenovo ThinkPad L: téměř vojenský speciál

0

Společnost Lenovo představila novou řadu notebooků ThinkPad řady L. Notebooky ThinkPad L412 a L512 navazují na oblíbené modely pro SMB ThinkPad R500 a R400.

Notebooky jsou osazeny procesory Intel Core řady i3 a i5 s technologiemi Turbo Boost a Hyperthreading. Oba typy mají matný displej 16:9 s rozlišením 1366 x 768,  touchpad s funkcí multitouch, až osmihodinovou výdrž při provozu na akumulátor, dokovací konektor, možnost rozšíření pomocí 4 USB portů, z toho 1 napájený kombinovaný eSATA/USB port, podpora DisplayPort a VGA. Mají nainstalovaný operační systém Windows 7 s technologií Lenovo Enhanced Experience umožňující až o 57 % kratší časy naběhnutí a ukončení operačního systému.

Notebooky nabízejí také funkce, které vyžadují IT administrátoři ve firmách. Jedná se například o nástroje ThinkVantage Technologies, jako je Access Connections, které umožňují jejich uživatelům dosáhnout efektivnějšího využití počítače. Řada notebooků L splnila také náročné zkoušky odolnosti a splňuje osm různých vojenských certifikací odolnosti vůči vysokým a nízkým teplotám, vibracím, nadmořské výšce, prachu a dalším nepříznivým vlivům.

 

Ušito na míru webovým konferencím

Řada L je uzpůsobena pro kvalitní  telefonování pomocí Voice over Internet protokolu (VoIP). Nabízí celou řadu možností připojení, od Ethernetu a Bluetooth až po WiFi, 3G a 4G sítě, kdy stačí jen snadný upgrade pomocí 3G modemu. Notebooky jsou navíc vybaveny kamerou s vysokým rozlišením a vyvážením bílé, která dobře pracuje i při nízké intenzitě osvětlení, jako jsou konference v hotelových místnostech.

 Duální digitální mikrofon s redukcí ozvěny umožňuje uživatelům provádět konferenci i v hlučném prostředí. Reproduktory jsou pro dosažení sytého zvuku umístěny přímo pod obrazovkou a nad klávesnicí. Ovládací hardwarové klávesy ztišení reproduktoru a ztišení zvuku se pro snadný přístup nacházejí na levé straně klávesnice.

Ceny a dostupnost

Notebooky ThinkPad L412 a L512 budou k dispozici v České republice na konci června. Cena modelů ThinkPad L412 a L512 začíná na 19 490 Kč bez DPH.

Lenovo ThinkPad L: téměř vojenský speciál

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář