Lenovo ThinkPad T431s: čtrnáctipalcový ultrabook s dokovací stanicí

0

Nejtenčí zástupce byznysové řady T proto přichází s novým clickpadem, vylepšenou klávesnicí a designem v grafitově černé barvě. Navíc nabízí široké možnosti zabezpečení a odolnost, která je pro notebooky ThinkPad typická. První představení nového T431s jsme již psali.


 

Ultrabook ThinkPad T431s je určený především pro firemní sféru. Nabízí 14″ HD+ displej s antireflexní úpravou v tenkém rámečku. Poháněn je třetí generací výkonných procesorů Intel Core i5 a i7, až 12 GB operační paměti a až 1 TB volného místa na pevném disku. Víko displeje lze otevřít až do úhlu 180°.

Nový ThinkPad má díky své vyztužené konstrukci Roll Cage z uhlíkových vláken splňuje požadavky uživatelů na spolehlivé zařízení s dlouhou životností. Navíc je momentálně nejlehčím a nejtenčím představitelem řady T. Tříčlánkový akumulátor má kapacitu 47 Wh.

 

ThinkPad T431s má ostrůvkovou šestiřadou klávesnici s volitelným podsvícením, které usnadňuje práci ve tmě. Přichází také s novým pětibodovým clickpadem s hladším a na dotyk citlivějším skleněným povrchem. Na clickpadu spolupracoval se Synapticsem a měl by umět až 20 gest. Díky tomu je lépe přizpůsoben pro uživatelské rozhraní operačního systému Windows 8.


 

Konektorovou výbavu tvoří kromě dvou USB 3.0 portů pro rychlý přenos dat také dokovací konektor. Ultrabook je tak možné vložit do dokovací stanice a využít při práci v kanceláři většího komfortu. Váží jen 1,63 kg a ve svém nejširším místě nepřesahuje 21 mm.


Lenovo ThinkPad T431s nabízí pro firemní zákazníky technologii Intel vPro pro snadnou správu zařízení a poskytuje rozšířené prvky zabezpečení, které zákazníci z komerční sféry vyžadují, včetně vestavěné čtečky otisků prstů, centrální ochrany hesel a šifrování disků pro ochranu při ztrátě nebo zcizení notebooku. Lenovo ThinkPad T431s bude dostupný na českém trhu do letních prázdnin za cenu od 30 720 Kč.

zdroj: Lenovo

Ohodnoťte tento článek!