Pro milovníky ThinkPadů: Lenovo po sedmi letech vyrobilo druhou generaci externí klávesnice

6

Lenovo právě začalo prodávat druhou generaci externí klávesnice Thinkpad TrackPoint Keyboard II. Tahle ikonická klaviatura patří k nejergonomičtějšímu ovládání notebooků vůbec a řada uživatelů ji chce mít i v externí formě. Ať už ke stolnímu počítači nebo laptopu jiné značky. Na webu výrobce si ji můžete objednat za 99 dolarů.

Lenovo novou verzi klávesnice avízovalo již na CESu jako náhradu ThinkPad Compact Keyboard, což byla klávesnice dostupná od roku 2013 dále.Ještě před ní se prodávala externí sedmiřádková od IBM.

Rozložení odpovídá nejnovější generaci ThinkPadů, změny v této oblasti jsou ale vcelku jen kosmetické. Například došlo k oddělení F-kláves do skupin po čtyřech (pro ergonomii je to vcelku důležité), změnily se některé funkce přes Fn či indikační diody. Bohužel stále nemá numerický blok jako ThinkPady T5x0.

USB-C, ale bezdrátově

Změny se dočkal nabíjecí konektor, Lenovo opustilo microUSB a přešlo na USB-C. Připojení k počítači funguje přes Bluetooth 5.0 nebo USB dongle (2,4 GHz), můžete si vybrat. Klávesnice je však vždy bezdrátová, kabel již slouží pouze pro nabíjení a nabitá vydrží dva měsíce. Což je asi největší změna proti minulé generaci. Připojit ji můžete ke dvoum zařízením současně. Nebylo zmíněno, zda bude existovat i evropská verze (rozložení ISO).

Tip: Lenovo pohřbilo sedmiřádkovou klávesnici ThinkPadu. Tento tchajwanský startup ji oživuje

zdroj: NotebookCheck

Pro milovníky ThinkPadů: Lenovo po sedmi letech vyrobilo druhou generaci externí klávesnice
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85%) 4 hlasů

6 KOMENTÁŘE

  1. Osobně mi klávesnice ThinkPadů ani ThinkPady samotné nikdy nevyhovovaly a naprosto nechápu, proč se tak opěvují. Nikde jsem zatím neviděl lepší klávesnici co do ergonomie než na HP Compaq nc6320 a dalších modelech z této řady. Ani na drahých moderních mechanikách se tak dobře nepíše. A stále slouží, spolu s SSD a W10 je perfektně svižný.

  2. Jako za 3k (očekávám CZ cenu s daní) si ji asi nekoupím, ale mám předchozí model drátové a je to nejlepší klávesnice, se kterou jsem měl čest pracovat. Mechanické se zdvihem psacího stroje mě neoslovují. Trackpoint a hlavně ta tlačítka používám hodně. Občas se taky hodí, že v jednom kabelu jsou obě zařízení – takže např. přes OTG připojení na nějaké RPi, mobil atd., obsahuje rovnou myš i klávesnici.