Lenovo U1 Hybrid: dva PC v jednom

0

Lenovo svůj velmi kuriózní stroj uvedlo už v lednu/januári, na Extranotebooku jsme o něm ještě nepsali, takže nastal čas to napravit, dostupný bude tak či tak až za dva měsíce. Z obyčejného convertible tabletu s Windowws 7 lze oddělat displej, který má v sobě integrovaný Qualcomm Snapdragon a běží na něm Skylight.

Lenovo IdeaPad U1 Hybrid je v základu convertible tablet/minibook. V jeho útrobách najdete Core 2 Duo SU7300, CULV dvoujádro na 1,3 GHz a další nespecifikovaný hardware k architektuře x86. Dotykový 11,6″ displej s rozlišením 1366 × 768 ukazuje Windows 7. Kromě poněkud neobvyklého designu a zvláštní klávesnice bez mezer mezi klávesami se jedná o normální minibook s dotykovým displejem, webkamerou, reproduktory.

LCD se ovšem dá snadno sundat. A v tom momentě se dějí divy. V displeji najdete kompletní počítač na čipsetu Qualcomm Snapdragon s 1GHz procesorem a s 16GB SSD úložištěm, nechybí 3G modul. Multidotykové kapacitní LCD lze zapnout a nabootovat Lenovo Skylight, vlastní operační systém od Lenova. V notebookovém zapojení funguje displejová baterie společně s baterií v minibooku.

Zvláštní IdeaPad bude dostupný od 1. června/júna v doporučené ceně 19 000 Kč.

Zdroj: engadget

Ohodnoťte tento článek!