Lenovo zvažuje návrh nového „retro“ ThinkPadu

0

Jste také příznivci osvědčeného designu notebooků ThinkPad? Pro všechny z nás se možná konečně blýská na lepší časy. Po více než dvacetileté evoluci značky začali v čínském Lenovu přemýšlet, zda by někteří zákazníci neocenili menší či větší návrat ke kořenům.

Evoluce ThinkPadů
Evoluce ThinkPadů  

Design prvního ThinkPadu z roku 1992 mají na svědomí pánové Richard Sapper a Tom Hardy z IBM a základní rysy si tato rodina přenosných počítačů drží dodnes. Původní vzhled totiž jednoduše cílil na profesionální využití – byl zaměřen na produktivitu a vycházel z bytelné konstrukce ThinkPadů, což se ukázalo jako nadčasové hodnoty.

Pod taktovkou Lenova se však ThinkPady stále více blíží mainstreamu, což se v posledních letech projevilo nejen na rozložení klávesnice, která loni dokonce přišla o tlačítka F1 až F12. Po kritice však nakonec vzali designéři prastaré klávesy opět na milost (představte si uživatele úzce zaměřené „profesionální“ aplikace, které jsou často navrženy pro ovládání právě těmito klávesami).

Designér Tom Hardy
Designér Tom Hardy

David Hill líčí na blogu Lenova rozpor mezi konzervativně zaměřenými uživateli a konkurenceschopností na vyvíjejícím se trhu. Musíme si uvědomit, že cílová skupina je dnes zcela jiná než v roce 1992 a hodně potenciálních zákazníků je orientováno spíše na konzumaci obsahu, multimediální funkce a „elegantnější“ provedení.

Hill si přesto myslí, že by se našla skupina, která by staré křivky více než ocenila, a tak sbírá informace, zda návrh takového modelu dává opravdu smysl. Rozhodně by nešlo o nový vítr v celé firmě. Výstupem by měl být možná pouze jeden „retro“ model, který by vycházel z ThinkPadu X300. Parametry, vč. tloušťky, by však plně odpovídaly možnostem současné doby. Pakliže se chcete k nápadu sami vyjádřit, můžete zapojit do probíhající diskuse.

Zdroj: lenovo.com

Lenovo zvažuje návrh nového „retro“ ThinkPadu

Ohodnoťte tento článek!