Lepa na CeBitu představí nejvýkonnější 1700W zdroj ze série MaxPlatinum [CeBIT]

0

CeBit se blíží a výrobci postupně odhalují, co vše v Hannoveru ukážou. Lepa, sesterská společnost Enermaxu, chystá tradičně řadu zdrojů, ať už nových či těch, co představila již před několika měsíci. Mezi těmi novými bude model, který nese označení P1700 a bude zároveň i prvním kusem série MaxPlatinum.

 

Již podle označení můžete odhadnout, že se jedná o model s výkonem až 1700 W, což by jej zařadilo jako nejvýkonnější současný běžně dostupný zdroj. V kombinaci s certifikací 80Plus Platinum se jedná o velmi zajímavý kousek. Obzvláště v době, kdy běží těžba Litecoinů na plné obrátky a někteří „těžaři“ by určitě takovýto zdroj pro své čtyři Radeony ocenili.

Kdo by tipoval, že podle výkonu bude zdroj značně přerostlý a bude problém s jeho umístěním do mnoha skříní, tak se mýlí. Velikost je totiž stejná jako u starších Enermaxů MaxRevo a současných Enermaxů Platimax, tedy jen mírně větší jak u běžných zdrojů.

Dostáváme k tomu podstatnému a to konkrétně k platformě, na jaké je zdroj Lepa MaxPlatinum P1700 postaven. Na 99 % je totiž postaven na stejné platformě jako Enermaxy Platimax, což z něj dělá ještě zajímavější volbu, jelikož zdroje Lepa bývají za nižší cenu (v době, kdy se prodávaly Enermaxy MaxRevo, tak zdroje Lepa na stejné platformě a s větším výkonem stály o několik stovek korun méně).

Test zdrojů - fotografie elektroniky
Enermax Platimax 1200 W

To zahrnuje šest 12V větví (každá po 30 A, kdy OCP bude zasahovat kolem 40 A a výše) s kombinovaným výkonem 1700 W a špičkovým výkonem až 1800 W (z vlastních zkušeností z měření Enermaxů Platimax můžu téměř s jistotou říct, že tento zdroj zvládne chvilkově dodat i 2000 W, pokud Enermax nenastavil OPP právě na zmíněných 1800 W).

Čekat lze pětiletou záruku a podle vyjádření Lepy, respektive Enermaxu, se zdroj na evropském trhu objeví někdy v následujících několika týdnech. Veřejnosti bude představen příští týden na CeBitu. Cenu neznáme, ale pokud si mám tipnout, mohla by se pohybovat okolo 8000 Kč.

Zdroj: Lepa

Ohodnoťte tento článek!