Lepenku střídá pěna a textil. Brýle Google Daydream View slibují lepší VR zážitek než Cardboard

0

Na Cardboardu si Google vyzkoušel, jak lidem levně ukázat možnosti virtuální reality. Stačil libovolný mobil plus papírový držák s čočkami, a rázem jste se mohli kochat obklopujícím videem, procházkami po Street View nebo uměle vytvořenými světy ve hrách a demech.

Samsung se svými brýlemi Gear VR ukázal, že to jde udělat i lépe. Spojil jen ty nejlepší telefony a pohodlnější plastové brýle s vlastními snímači, které měly zaručit přesnější lokalizaci ve virtuálním prostoru. Google se inspiroval a navrhl platformu Daydream.

Ta bude rovněž spoléhat jen na ty nejlepší mobily. Google bude certifikovat produkty, které mají pro VR vyhovující displej, čipset a senzorovou výbavu. Prvními takovými jsou nové Pixely. K tomu firma představila i vlastní brýle Daydream View. Nejsou plastové ani papírové. Google vsadil na lehké pěnové tělo s textilním potahem a nastavitelným páskem. Vepředu má přizpůsobitelnou kapsu pro různě velké mobily. Na přední straně je zase vyměnitelná maska přiléhající k obličeji. Bonusem je, že půjde snadno vyprat.

Na rozdíl od Gear VR nemá Daydream View žádné vlastní senzory. Uvnitř je leda tak NFC, které aktivuje VR režim na mobilu. Veškerou logiku obstará samotný mobil. K brýlím ale bude přibalen Bluetooth ovladač se dvěma tlačítky a touchpadem, který pomůže s orientací a pohybem předmětů ve virtuální realitě.

Google pochopitelně myslel i na obsah. Kromě obligátního Street View, YouTube, Photos a Play Movies budou pro Daydream upraveny videopřehrávače od Netflixu nebo HBO. New York Times a Wall Street Journal chystají všeobklopující články a Warneři chystají hru na motivy Harryho Pottera, resp. učebnice Fantastická zvířata a kde je najít, jejíž adaptace letos půjde i do kin. Další hry chystají ostatní partneři, například EA pro VR upraví NFS No Limits.

 

Daydream View se bude prodávat od listopadu za 69 eur (1900 Kč).

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!