Lepší autopilot bude dostupný pro všechny Tesly. Na jízdu bez řidiče si ale počkáme

0

Automobilka Tesla oznámila, že její nově vyráběné vozy jsou už hardwarově připravené na autonomní řízení. Na moment, kdy budete moci přenechat řízení Tesle, si ale ještě počkáte. Systém používá osm kamer, dvanáct ultrazvukových senzorů a radar. Už za rok má Tesla sama dojet z L.A. až do New Yorku, zatím na zkoušku.

Před časem Tesla slíbila nečekanou premiéru, která měla proběhnout tento týden. Spekulovalo se o novém modelu, ale realita nakonec není tak dramatická. Elon Musk oznámil, že odteď jsou všechna nově vyrobená auta značky Tesla hardwarově vybavená na zcela autonomní řízení.

V praxi to znamená, že Model X a Model S mají nyní osm kamer snímajících okolí vozu do vzdálenosti 250 m, dvanáct ultrazvukových senzorů, radar a systém Tesla Vision, který to vše dává dohromady. V budoucnu nabídne stejnou výbavu také připravovaná Tesla Model 3.

Jenže skutečnost, že aktuálně vyráběné automobily značky Tesla mají hardware, který umožňuje plně autonomní řízení, ještě neznamená, že řidič může s klidným svědomím přenechat vše na automobilu. Tesla musí ještě celý systém ladit a testovat. Další překážkou je legislativa. Na moment, kdy zákazníci novou výbavu vozů Tesla plně využijí, si ještě nějakou dobu počkáme.

Pokračování na Autobible.cz.

Ohodnoťte tento článek!