Lepší plánování výletů od Googlu. V navigaci na mapě můžete přidat více cílů

0

Google má ve svých nových mapách příjemnou novinku. Pokud si budete plánovat výlet, můžete se nechat navigovat do více cílů. Slouží k tomu nové tlačítko plus (+), pomocí něhož další destinace vyhledáte nebo na ně kliknete. Trasu z bodu A do B tak můžete doplnit o C, D atd.

Základní navigace
Základní navigace

Možná si teď říkáte, že už to Google uměl. No, tak trochu. Říká se tomu průjezdní body. Základní vypočtenou trasu jste skutečně už dříve mohli upravit, stačilo výslednou křivku přetáhnout jinam. S aktuální novinkou je však větší legrace. Průjezdní body se jednak lépe doplňují a jednak s nimi můžete ještě hýbat.

Dejme tomu, že chcete jet z Brna do Ostravy, ale rádi byste se podívali i do Uherského Hradiště a Valašského Meziříčí. Pokud přidáte další dvě města, Google je ve výchozím stavu hodí až za Ostravu. Logičtější by přitom bylo, kdybyste jste z Brna jeli nejdříve přes Hradiště a Valmez, že jo. 

Přidání dalších cílů Změna pořadí cílů
Přidání dalších cílů | Změna pořadí cílů

V navigačním okénku proto můžete jednotlivé řádky přehodit. Ale také nemusíte. Pokud budete plánovat výlet, můžou se pobodné nelogické trasy hodit, uděláte si okružní jízdu po republice, přesně jak potřebujete. Klidně 20 míst. S tradiční navigací a průjezdními body by to bylo dost komplikované a ještě byste si nemohli určit, kam chcete nejdříve.

 

To není jediná novinka na mapách od Googlu. Další dvě ale u nás bohužel nevyužijete. Američané mohou v navigaci zohledňovat rezervace letenek, hotelů nebo rezervací z e-mailu (Gmailu) a na některých místech (typicky stadionech) zase uvidí, co se tam v blízké době bude konat za akci (například koncert).

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!