Letem bezpečnostním světem: bezpečnostní zprávičky (květen 2012)

0

Malware „Flasback“ vydělává denně 10 000 dolarů!

Neuživatelé operačních systému Windows se svým protějškům často vysmívají pro vysokou možnost zavirování. Nepříjemné probuzení však čekalo na přibližně 600 000 majitelů počítačů od společnosti Apple. Systém se stal zranitelný skrze Javu od firmy Oracle. Oracle chybu opravil již v únoru tohoto roku, nicméně pouze pro Windows. Uživatelé MacOS čekali dalších 6 týdnů. Odhady mluví jasně – tvůrcům Flashbacku přinesl tento malware až 10 000 dolarů denně. Malware totiž na infikovaných strojích generoval prokliky v reklamních plochách, které pronajímá Google.

AppleVirus

Platby na internetu jsou zase o něco bezpečnější

Platba kreditní kartou v obchodě se stala téměř denní aktivitou velké části populace. Platby kartou přes internet se však stále „těší“ poměrně vysoké nedůvěře. Není se čemu divit, když lidé dnes a denně vidí, že kartu lze zkopírovat během vybírání z bankomatu, virtuální platba působí ještě nebezpečněji. Americká FBI v kooperaci s anglickou SOCA před několika dny zablokovaly 36 internetových domén, které se specializovali na prodeje kradených karet a jejich údajů. Za podvody podle všeho stáli tři muži, kteří prodávali za cenu dvou liber za kartu k dalšímu využití. Z ukradených platebních karet bylo údajně vytěženo těžko uvěřitelných 5 000 000 liber. Nakupujte pouze ve známých e-shopech, nemuselo by se vám to vyplatit.

Generální ředitel Kaspersky se pustil do Applu, prý je 10 let za Windows!

V návaznosti na obrovské škody napáchané malwarem na počítačích s MacOS se nechal Eugene Kaspersky slyšet, že z hlediska bezpečnosti není mezi operačním systémem Windows a MacOS téměř žádný rozdíl, pro oba se dají vytvořit nebezpečné nákazy. Dále řekl, že Apple je v dodržování bezpečnostních pravidel 10 let za Microsoftem, což jistě zvedlo funkcionáře Applu ze židlí. Pro pravdu se každý zlobí…

 

Z Facebooku stáhnete antivir na půl roku zdarma

Facebook se do našich bezpečnostních zpráviček většinou dostal pouze proto, abychom jej pokárali za nedostatečné zabezpečení toho či onoho. Tentokrát je situace přesně opačná a cítíme potřebu toto positivum zmínit. Facebook se dohodl se společnostmi Microsoft, McAfee, TrendMicro, Sophos a Symantec a nabízí jejich produkty k volnému stažení s licencí na půl roku zdarma (s výjimkou Microsoftu, který svůj antivirus poskytuje bezplatně). Máte-li zájem se o tomto dozvědět více, přejděte na stránku www.goo.gl/XjOfc.

 LikeFacebook

AVG Antivirus 2012 prošel velkou aktualizací a přidává nové funkce

Antivirové řešení od společnosti AVG se v naší zemi těší velké oblibě. Program přešel na nový systém velkých aktualizací – jednou do roka zcela nová verze programu, v průběhu roku pak doplňkové aktualizace. Před několika dny byl uvolněn AVG antivirus 2012 SP1, který přidává hned několik funkcí. Mezi nimi je i Do not track, který si klade za cíl ochránit soukromí uživatelů na internetu. Další inovace se udála na poli ochrany Wi-Fi spojení, kdy antivirus hlídá shodně pojmenované sítě a upozorní uživatele, pokud ke konkrétnímu přístupovému bodu nebyl nikdy připojen. Drobnost, ale potěší.

AVG

Letem bezpečnostním světem: bezpečnostní zprávičky (květen 2012)

Ohodnoťte tento článek!