Letní megaakce nVidia oficiálně

0

NVISION 08 má být první ročník obdoby intelovského IDF, jen samozřejmě zaměřeného hlavně na GPU. Nvidia dala sešlosti podtitul „The world of visual computing“ a na webu akci speciálně věnovaném (www.nvision2008.com) se mimo jiné dozvíte, že se bude konat v San Jose (Santa Clara, kde má Nvidia své hlavní sídlo, je v podstatě co by kamenem dohodil) na konci srpna.

Nvidia chce tuto událost pojmout megalomansky a na 65 000 čtverečních stopách (přes 6000 m2) budou ukazovat své technologie špičkové firmy související s počítačovou vizualizací (zřejmě tedy i AMD a další částeční konkurenti), své umění nejlepší progameři a nebudou chybět ani šikovní grafici či programátoři her. Nvidia počítá s účastníky v řádech tisíců a zhruba 500 společnostmi. Kromě 3D grafiky a herního průmyslu budou pokryta i odvětví jako CAD/CAM, superpočítače nebo filmový průmysl.

Vedle hlavního programu (bude probíhat vždy několik přednášek a prezentací současně) zní docela lákavě i doprovodné akce jako 3D muzeum, HD Theater nebo iCafe of the Future. Pokud Nvidia akci pojme skutečně jako injekci pro vývoj celého odvětví 3D grafiky, GPU a GPGPU a nikoli jako demonstraci své síly, máme se na co těšit.

Vizuálem NVISION se stal vítězný motiv Václava Pajkrta ze soutěže NVart (podrobnosti v tomto článku). Teď už alespoň víme, proč Nvidia tak štědře tuto soutěž sponzorovala.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Vsimli jste si tech malych cipu osazenych pod patici procesoru? Kdyby se mi to nezdalo jako blbost, tak to vypada jako pametove cipy osazene na grafice, akorat ze tady by byli osazene primo na zakladni desce. Docela by me zajimalo co to je za cipy. Jestli jsem nejaky neprehlid, tak jich tam je sest.