Letní porce zábavy: hrajte Cut the Rope a další pecky přímo ve Chromu

0

Na budoucnost už čekat nemusíte, hraní her v prohlížeči se pomalu, ale jistě stává realitou. Pokrokový je v tomhle ohledu Google, který rovněž vyvíjí prohlížeč Chrome. Co by ale byl prohlížeč bez návazných služeb? Ostatně, i herní konzole bez doplňkových služeb by dnes nudila. Internetový obchod Chrome obsahuje jednak doplňky, jednak webové aplikace, k nimž patří i hry. Pro jeden prohlížeč je to více než dost obsahu. Ve chvíli, kdy vás přestane bavit neustálé ladění aplikace, zahrajte si nějaké skutečné hry. K nejčerstvějším přírůstkům do katalogu patří velmi populární Cut the Rope, které svého času propagoval také Microsoft v souvislosti s Internet Explorerem.

 

Kromě podobných hříček, kde musíte být obvykle šikovní v manipulaci s myší a zapojit mozek do řešení jednotlivých úrovní, si ale v prohlížeči můžete zahrát náročnější tituly. From Dust patří k profesionálním a propracovaným hrám, za něž ovšem musíte zaplatit. V tomto konkrétním případě si tak v prohlížeči zahrajete pouze demoverzi. Máte jeden pokus, poté vám už ukázková verze nepůjde spustit. Pokud si v prohlížeči přeci jen chcete vyzkoušet raději nějakou zdarma dostupnou hříčku, můžete vybírat z široké nabídky. Google pokryl několika variacemi také oblíbenou karetní hru Solitaire, kterou všichni důvěrně známe z Windows.

Některé hry vyžadují připojení k Internetu. V katalogu nicméně najdete zástupce bez tohoto požadavku. Řadí se k nim rovněž oblíbení Angry Birds. Do svého Chromu si můžete přidat i další záležitosti:

Další hry naleznete v Internetovém obchodě Chrome na adrese chrome.google.com/webstore. Pokud ještě Google Chrome nemáte, můžete si dokonce stáhnout zvláštní edici, v níž najdete sedmnáct předinstalovaných kousků k zahrání. Rádi vidíme Google, jak se mu snaží katalog docela úspěšně naplňovat.

 

Zdroj: Google Chrome Blog

Ohodnoťte tento článek!