Letošní IFA nebude pro veřejnost. Samsung účast odvolal

0
IFA
IFA
-
Zdroj: Cnews.cz

Letošní veletrh IFA v Berlíně bude jiný. Akce se koná 3. až 5. září a po kompletně zrušeném mobilním veletrhu MWC v Barceloně se tak odehraje alespoň v omezené formě. Pořadatelé akci omezí na tři dny, vyloučí veřejnost a pozve pouze několik tisíc novinářů a odborníků.

Jenže veletrh dostal další ránu, z akce se odhlásil Samsung. Korejský gigant yl přitom pravidelně největším vystavovatelem, na IFA byl nepřetržitě od roku 1991 a měl i vlastní pavilon (hned u jižního vstupu).

Samsung ohlásil, že místo toho uspořádá akci online. Své smartphony řady Galaxy S či Galaxy Note (ale i ostatní) sice představoval v posledních letech na samostatných akcích i dříve, na IFA ale vždy přivezl celé portfolio, aby si je mohli osahat i běžní návštěvníci. A třeba na Galaxy Fold se stála dlouhá fronta i mezi novináři.

Na začátek září, tedy datum typické pro veletrh IFA, plánuje online akci také Philips. Firem, které do Berlína letos nepřijedou tak bude nakonec možná více. Výstaviště má navíc dovolené do každé části areálu vpustit nejvýše 1000 návštěvníků denně.

zdroj: Engadget

Ohodnoťte tento článek!