Na nových televizorech Philips lze nově sledovat satelitní vysílání Digi TV i bez satelitního set-top-boxu. Týká se to letošní generace televizorů s tunerem DVB-S2, které podporují vyhledávání a aktualizaci kanálů „fast-scan“. Pořád sice potřebujete kartu do CI+ slotu, ale ta přijde na 49 Kč měsíčně, zatímco celý set-top-box od Kaonu je o dvacet korun dražší. Konkurenční služba Skylink takto na některých Philipsech funguje již od roku 2016.

20 Kč není moc velký rozdíl, ale zase máte o zařízení (které je nutno napájet) méně a hlavně bude stačit jeden dálkový ovladač. Satelitní tunery DVB-S, stejně jako ty kabelové DVB-C, jsou v televizorech často jen na okrasu, neboť stejně většinou potřebujete další přijímač. U letošních Philipsů je situace o něco lepší.

camodul1Philips 49PUS6561/12

Fast Scan jako takové není nic nového, obsahuje jej řada set-top-boxů a slouží k automatickému udržování aktuálního seznamu TV stanic. Satelity vysílají informaci o tom, na jakých frekvencích lze naladit ty které stanice a přijímač může být stále udržovat aktuální. Takový seznam je ostatně uložen i na dekódovací kartě v set-top-boxu. Nevýhodou systému je náročnější uživatelské seřazení stanic.

Internet lepší satelitu

Digi TV nabízí kromě satelitní i internetovou televizi Digi2Go, která obsahuje za stejnou cenu více funkcí a i o něco více kanálů. K ní set-top-box (Arris) stále potřebujete, aplikaci pro Android TV, WebOS a Tizen jsou totiž stále pouze v přípravě.

Letošní televizory Philips podporují satelitní fast-scan pro Digi TV
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů

1 komentář

  1. No vida. Netušil jsem, že jsou satelitní tunery v televizích jen na ozdobu, vrazil do své LG CI+ modul s kartou Skylinku a ono to normálně funguje… už dva roky. Fast scan je tam funkční taky, vyzkoušen a vypnut. 🙂