Letošním „slovem roku“ je podle Oxfordského slovníku vysmátý emoji

0

Oxfordský slovník každý rok vyhlašuje nejoblíbenější slovo uplynulých dvanácti měsíců. V loňském roce to bylo anglické slovo „vape“, což se dá volně přeložit jako kouření elektronické cigarety. V letošním roce však je vítěz o poznání překvapivější a poprvé v historii zástupci jednoho z nejrespektovanějších slovníků světa zvolili jako nejoblíbenější slovo roku piktogram emoji.

 

Vítězem je pro letošní rok smíchy plačící emoji, který je podle partnerských statistik klávesnice SwiftKey nejpoužívanější a každý pátý použitý emoji je právě ten se slzami v očích a smíchem na tváři. Jako další kandidáti se jevili třeba „ad blocker“ (člověk nebo program blokující reklamy na internetu) nebo „Dark Web“ (část internetu, kde se odehrávají vesměs ilegální záležitosti).

Na závěr se ještě vrátím k vysmátému emoji. Ten podle statistik SwiftKey v oblíbenosti meziročně nezanedbatelně vzrostl z loňských pěti procent na letošních dvacet. Vzhledem k tomu, jak oblíbenost emoji roste, je pravděpodobné, že zástupců v Oxfordském slovníku bude postupně přibývat. A kdo ví, možná se mezi nimi objeví i nedávno představení zástupci finských reálií.

Letošním slovem roku je podle Oxfordského slovníku vysmátý emoji
Letošním slovem roku je podle Oxfordského slovníku vysmátý emoji

Zdroj: Engadget | The Verge

Letošním „slovem roku“ je podle Oxfordského slovníku vysmátý emoji
Ohodnoťte tento článek!