Levná Core i3/i5 s odemčeným násobičem

0

Intel prý plánuje nové procesory jader Lynnfield a Clarkdale s odemčeným násobičem oběma směry, co je důležité, má se jednat o levné kousky.

Intel zatím odemykal násobiče pouze na nejdražších modelech své nabídky, které byly v souvislosti s tímto označovány jako Extreme Edition. Tyto zpravidla začínaly s populární cenovkou $999.

Jedinou výjimkou bylo Pentium E6500K s tmavší krabicí (obrázek), které se prodávalo pouze v Číně. Šlo o procesor na jádře Wolfdale-2M na 2,93 GHz s odemčeným násobičem.

Steve Peterson, šéf marketingu čipsetové divize Intelu, prohlásil, že společnost se chystá brzy uvést několik levných procesorů bez zámku FID. Je nasnadě, že se jedná o socket 1156, tedy dvoujádra Clarkdale a čtyřjádra Lynnfield, procesory Core i3, i5 a možná i7.

Zejména 32nm dvoujádra jdou taktovat velmi snadno vysoko nad 4 GHz, otevřený násobič by znamenal tedy opravdu velmi snadný způsob, jak procesor rychle přehodit na extrémní takt a nehnout s rychlostmi zbytku počítače. Příplatek za verzi „Black Edition“ by měl být jen malý oproti standardním cenám.

Zdroj: Tweakers.net

Ohodnoťte tento článek!