Levná řada Sony Vaio E bude rozšířena o jedenáctipalcový model

0

Řada Sony Vaio E (EH, EL) nabízí jedny z nejlevnějších notebooků tohoto japonského výrobce. O tom, že mezi obnovenými modely pro rok 2012 bude 14, 15,6 a 17,3″ varianta jsme vám již psali; nyní se objevila zpráva o tom, že se chystá i miniaturní, jedenáctipalcová verze.

Jedenáctipalcový Sony Vaio E

Nově představená jedenáctka nabídne displej s rozlišením 1366 × 768 bodů, který je v této cenové kategorii omluvitelný. Pohánět jej bude APU AMD E2-1800 (Brazos 2.0) na frekvenci 1,7 GHz, jinými slovy nástupce oblíbeného úsporného APU E-450 minulé generace Brazosu. Nebudou chybět 4 GB operační paměti, integrovaná grafika Radeon HD 7340 a 500GB pevný disk.

 

Novinka by měla na jedno nabití baterie zvládnout zhruba šest hodin provozu podle údajů výrobce (reálně to tedy bude o něco méně) a má nabízet slušnou konektorovou výbavu – 1× USB 3.0, 2× USB 2.0, HDMI, LAN/Ethernet, čtečku paměťových karet podporující SD, MMC i Memory Stick a to vše při příjemné hmotnosti 1,5 kg.

Jedenáctipalcový Sony Vaio E

Velmi příjemná by měla být i cena, stanovená ve Spojeném Království na 399 liber, což odpovídá necelým 13 000 Kč. Doufejme, že se jedenáctipalcový Vaio E dostane i do střední Evropy; vypadá to, že půjde o notebook jako stvořený pro vysokoškolské studenty.

Zdroj: The Inquirer

Levná řada Sony Vaio E bude rozšířena o jedenáctipalcový model

Ohodnoťte tento článek!