Levnější HTC One (E8) vymění hliník za plast. Bude tak stát o polovinu méně

0

Oživeno:

Ceny z Číny potvrdily, že zařízení bude zrohba o polovuinu levnější než prémiový model One s hliníkovým tělem. Znamená to, že telefon bude za dané peníze velice lákavý.

Původní článek:

Prémiový produkt s prémiovým vzhledem přichází za prémiovou cenu. Jenže když chcete uspokojit i širší masu, která si opravdu drahý telefon nekoupí, přijdou na řadu kompromisy. V případě odnože skvostného HTC One (M8) s hliníkovým tělem se připravte na to, že dojde na střídání materiálů. Tělo bude u levnější verze zpracováno z obyčejného plastu.

Tip: Nový HTC One (M8) je rychlejší, hlasitější a má vylepšený foťák

Levný model One (E8) bude díky tomu aspoň dostupný ve čtyřech barevných variantách, viz obrázek níže. Polykarbonátové tělo si zachová tvary a rozměry svého sourozence, logicky ale přístroj bude lehčí. M8 má 146,36 × 70,6 × 9,35 mm a váží 160 gramů, E8 tedy nepřekvapí rozměry 146,42 × 70,67 × 9,85 mm, zato potěší váhou 145 gramů.

 

5″ displej bude mít opět rozlišení full HD. Zůstane i výkonný čipset Snapdragon 801, přičemž čtyřjádrový procesor poběží na lehce vyšším 2,5GHz taktu, 2 GB operační paměti, a 2 600 mAh akumulátor a 16GB interní úložiště. Dodatečnou kapacitu vám případně zajistí paměťová karta. Zadní fotoaparát bude mít 13 Mpx, zatímco přední 5 Mpx.

HTC očividně rezignovalo na jiný přístup a opět se snaží boj vyhrát počtem megapixelů. Tento fotoaparát se objevil už u modelu One Mini 2. Světelnost f/2.2 je přinejlepším průměrná a připravte se na horší snímky než z 4Mpx foťáku v M8. E8 cílí na rozvíjející se trhy, což potvrzuje slot pro dvě karty SIM. Spolu s grafickou nadstavbou Sense 6 očekávejte i Android 4.4.

HTC nezapomene ani na své obvyklé vychytávky, k nimž patří i BoomSound. Velké a dobře hrající reproduktory ostatně patří ke chloubě rodiny One. Výsledný zvuk může upravovat i software, u kterého si ale člověk musí hlídat, aby jej v důsledku spíše nekazil. Telefon bude od června dostupný v Číně, ale dost dobře je možné, že se ho časem dočká zbytek světa. Cena bude rozhodující.

HTC One E8

Zdroj: HTC 1 | 2
The Verge | Pocket-lint

Levnější HTC One (E8) vymění hliník za plast. Bude tak stát o polovinu méně
Ohodnoťte tento článek!