Levnější SLI čipset pro AMD

0

Podle kusých informací chystá Nvidia pro fanoušky AMD levnou čipovou sadu s podporou režimu SLI. Objevit by se měla na konci tohoto měsíce pod označením nForce 740a SLI. V čipsetu by neměla chybět podpora rozhraní PCI Express 2.0, přičemž pro grafické karty budou hyhrazeny dva sloty s celkem šestnácti linkami (2× 8). Při osazení jednou kartou se dočkáte režimu 1× 16. Nechybí ani 12 USB a šest SATA portů, či gigabitová síťovka.

Zdroj: VR-Zone

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Takhle hloupě umístěné konektory pro USB brackety jsem dlouho neviděl (i když někdo může namítnout, že 2 PCIe grafiky nikdo nepoužije). Paměťové sloty jsou také dost blízko procesoru. Chlazení taky nic moc, čipset se bude přehřívat, aspoň že už deska dostala pořádné kondíky a cívky 🙂

  2. Mam taku vseobecnejsiu otazku ku Gigabytu, netyka sa priamo tejto dosky, ale hadam to nevadi. Aky je prosim rozdiel pri doskach napr.GA-X38-DS4 a GA-EX38-DS4 resp. ide mi o to co znamena pridane pismenko E, pretoze je to aj pri inych modeloch. Tak ak niekto viete za pripadnu odpoved vopred dakujem.