Levný LTE mobil od Lenova vtrhne do obchodů za cenu kolem čtyř tisíc

0

S rostoucím pokrytím měst začíná mít LTE čím dál větší smysl. Není tedy s podivem, že se podpora nejrychlejšího mobilního internetu začíná objevovat i v kategorii hodně levných smartphonů. Model Lenovo A6000 vyvolal pozdvižení, když ho v Indii začal prodávat za 6999 rupií.

To je v přepočtu méně než tři tisíce korun. Stal se tak výrazně nejlevnějším LTE telefonem a do pár minut zmizel ze skladů. Se stejnou cenou by byl nejlevnější LTE telefon také na českém trhu a dal by se očekávat obdobný cirkus.

Lenovo A6000

Cena určená pro český trh je bohužel hodně odlišná. Oficiální zpráva hovoří o 4449 Kč, případně 3600 ve speciální nabídce od O2. Dá se čekat, že některé obchody nabídnout telefon za cenu lehce přes čtyři, pod tuto hranici se ale asi hned tak nedostane. Nicméně v dané cenové kategorii to zřejmě bude i tak zajímavá varianta.

Půjde totiž o pětipalec s rozlišením 1280 × 720 bodů a IPS panelem. Standardem je čtyřjádrový procesor (Qualcomm Snapdragon MSM8916, 1,2 GHz), a 1 GB operační paměti. Zklamáním je naopak jen 8 GB na interním úložišti, microSD slot naštěstí nechybí, jenže víte jak je to s Androidem a instalací aplikací. Osm je prostě málo.

Další výbava patří ke standardu, Androdid 4.4, slušná výdrž se dá očekávat od 2300 mAh baterie. Od 8Mpx foťáku klasicky čínského vzezření toho moc nečekáme, nicméně se rádi necháme překvapit. Poslední generace telefonů totiž patří k tomu nejzajímavějšímu, co prošlo naší redakcí a zdá se, že už prostě hrají první ligu. Věříme tedy ve skvělé zpracování, výdrž a třeba nás překvapí zvuk nebo foťák.

Ohodnoťte tento článek!