Levných 600 W v podání Raidmaxu: RX-600AF z řady Blackstone

0

Společnost Raidmax je známá spíše jako výrobce levných PC skříní. Nyní však uvádí novou řadu zdrojů s označením Blackstone, sestávající ze 400–700W modelů. Zde si rozebereme 600W zdroj s označením RX-600AF, specifikace zbývajících je možné naleznout na webu výrobce.

Novinka se chlubí účinností až 85 %, a splňuje tak specifikaci pro certifikaci 80+ Bronze. Chlazení je zajištěno 12cm ventilátorem, který je regulován podle teploty zdroje. Jeho hlučnost však výrobce neudal. Kabeláž bohužel není modulární, ale je alespoň opletena slušivým černým flexem. Konektorová výbava ničím nevyniká – 24-pin ATX, 8-pin CPU, 2× 6+2-pin PCI-e, 6× SATA a 4× Molex.

Majitelé běžných grafických karet by neměli mít problém s jejich napájením. Zdroj nabízí dvě +12V větve, z nichž každá může poskytnout až 22 A. Jejich kombinované zatížení může být až 432 W. Zdroj nabízí celou řadu různých ochran, díky nimž se nemusíte o svůj hardware obávat.

Odvážný design zdroje ocení především majitelé skříní s průhlednou bočnicí. Velice atraktivní je pak určitě cena. Tu totiž výrobce stanovil na docela nízkých 59,99 $ (cca 1150 Kč). To odpovídá kvalitě výroby, OEM dodavatel je u nás úplně neznámá společnost Andyson. Předchozí modely zdrojů od Raidmaxu měly dost problémů, s ohledem na certifikaci 80+ Bronze pravděpodobně velké zázraky nelze čekat ani od řady Blackstone. Kdy se zdroj objeví u nás a za kolik se bude prodávat, není jisté.

Zdroj: Raidmax

Ohodnoťte tento článek!