Lexmark definitivně končí s výrobou inkoustových tiskáren

0

Společnost Lexmark oznámila, že končí s výrobou inkoustových tiskáren a nadále se hodlá věnovat pouze laserovým. Kvůli tomu sníží počet zaměstnanců zhruba o 1 700 lidí, což je asi 13 % firmy. Servis pro existující inkoustové modely zůstane zachován.

Lexmark současně plánuje prodat své patenty (má jich kolem tisíce), které se inkoustového tisku týkají, čímž dává najevo, že tento byznys opouští definitivně. Již v jarním testu tiskáren nám český zástupce Lexmarku oznámil, že inkoustové modely pro domácnost zřejmě končí, nyní se však dozvídáme, že končí všechny. Tímto krokem by měl Lexmark ušetřit mezi 85 a 95 miliony USD.

 

Ředitel Lexmarku Paul Rooke sdělil, že společnost se hodlá více zaměřit na tiskové služby, software a samozřejmě laserový tisk pro firmy. Akcie firmy po tomto oznámení vzrostly o 12,8 %, investoři jim zřejmě věří.

Pod čarou: Společnost Lexmark byla založena v roce 1991 ve Spojených státech jako „tisková odnož IBM“, které věřilo v bezpapírovou budoucnost a chtělo se tiskáren tak trochu zbavit.

zdroj: Forbes