Lexmark S815 Genesis: Skenujte za tři vteřiny

0

Společnost Lexmark asi většina z vás bude znát jako výrobce levných domácích inkoustových tiskáren a multifunkcí, které se nijak zvlášť neodlišují od konkurence. Multifunkční tiskárna S815 Genesis vybočuje z řady jak designově, tak funkčně.

Hned při prvním pohledu na tiskárnu vám bude jasné, že je na ní cosi jiné. Nejedná se o tradiční kvádr zabírající tolik potřebné místo na pracovním stole, skenovací plocha je umístěna vertikálně. Design je velmi moderní, rozhodně svým vzhledem zapadne do moderně vybavených kanceláří.

Na pohled druhý si všimnete poměrně velkého displeje (4,3″), který je dotykový. Využívat jej budete při rychlé volbě akcí, během skenování však zobrazuje živý náhled, nebudete tak muset nedočkavě sledovat přibývající řádky dokumentu na vašem monitoru.

Živý náhled je v rámci skeneru absolutní novinkou, v multifunkčních tiskárnách (a vlastně i ve vysokoobjemových kopírkách) běžný systém skenování pohyblivého snímače už z principu neumožňuje.

Lexmark šel úplně jinou cestou a do nitra zařízení vložil desetimegapixelový snímač, který znáte třeba z kompaktních digitálních fotoaparátů. Ten přes soustavu optických členů vytvoří vždy šest snímků, obraz si rozdělí na dvě poloviny, nasvítí vždy z protilehlé strany (potlačení odlesku) a sejme postupně červenou, zelenou a modrou barvu. Šest snímků poté poskládá do výsledného skenu.

Lexmark S815 Genesis

Výhody tohoto řešení jsou zřejmé: nulový hluk vydávaný při pohybu snímače, rychlejší skenování (výrobce uvádí v ideálním případě tři vteřiny) a rozhodně delší životnost ústrojí. Naproti tomu tiskárna neumožňuje skenování více stran najednou, každou stranu musíte ručně položit na sklo, což může být pro někoho rozhodující.

Dnes již tradiční podpora bezdrátového tisku se nevyhnula ani tomuto modelu, tiskárnu bez problému připojíte k Wi-Fi síti 802.11n (teoretická propustnost 150 Mbit/s), pro zastánce tradičního propojení je k dispozici USB port (USB 2.0).

Zajímavým údajem bude jistě také rychlost tisku. Při černobílém se můžete dostat až na hodnotu 33 str./min., barevně pak 30 str./min. Jedná se o ideální hodnoty, které se však v praxi samozřejmě mohou lišit a ovlivňuje je mnoho faktorů. Kompletní specifikace naleznete na produktových stránkách.

Pokud se vám produkt líbí a uvažujete o jeho koupi, jistě vás bude zajímat i doporučená cena. Tu výrobce stanovil na poměrně vysokých 8283 Kč. Za tuto cenu kromě samotné tiskárny dostanete tříletou záruku a doživotní technickou podporu na speciální lince.

Ohodnoťte tento článek!