Zrcadlo a 16 foťáků na zádech mobilu. LG má má bláznivý patent

0
Zadní foťáky LG V40
Zadní foťáky LG V40

Menší z korejských výrobců si už letos vyzkoušel mobil s pěti fotoaparáty (součet na obou stranách). LG V40 bude ale proti připravované novince ještě hodně konzervativní přístroj. Nizozemský magazín LetsGoDigital si všiml nového patentu US 10,135,963, který si LG nechalo zaregistrovat na americkém úřadu v roce 2014 a který byl v listopadu konečně schválen.

Popisuje několik technologií, které chce LG do mobilů dostat. V dokumentu se zmiňuje o zadním displeji, ale ukazuje také zadní zrcátko, které by mělo pomoci při focení selfie. Nejodvážnější je ovšem soustava tvořená 16 fotoaparáty v mřížce 4 × 4. Korejci chtějí fotit všemi najednou, budou se lišit ohniskovou vzdáleností objektivů a jejich obraz půjde zkombinovat do jedné superfotky, nebo se separátně vytvoří až 16 jednotlivých snímků, ze kterých si pak uživatel vybere tu nejlepší.

Na podobném principu pracuje foťák Light L16, který rovněž obsahuje 16 různých foťáků, díky kterým umí zoomovat, spojovat snímky do větších panoramat nebo zpětně upravovat hloubku ostrosti. Budoucnost je bláznivá a hexadecimální.

A není to jediná futuristická technologie, na které LG pracuje. Coby výrobce displejů i mobilů si může dovolit experimentovat a rovněž připravuje ohebné telefony. Takové měl už před časem, možná si pamatuje třeba čtyři roky starý banán LG G Flex 2, který bylo možné narovnat. Podle dalších patentových přihlášek ale Korejci chystají spíš skládací mobil jako Galaxy Flex od Samsungu.

LG Bendi, Duplex, Flex a Foldi
LG v EU žádá o registraci ochranných známek Bendi, Duplex, Flex a Foldi

Žádostí o registraci ochranných známek si opět všiml LetsGoDigital. LG na evropský patentový úřad EUIPO přišlo s názvy Bendi, Duplex, Flex a Foldi, všechny související s mobily a názvy evokujícími ohebnou konstrukci. Od října se šušká, že LG uvede ohebné či skládací mobily již v lednu na lasvegaském veletrhu CES. Pokud je to pravda, do té doby nejspíš ještě uniknou i nějaké obrázky, jak by takové zařízení mohlo vypadat.

Zrcadlo a 16 foťáků na zádech mobilu. LG má má bláznivý patent
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85%) 4 hlasů