LG bude k telefonu G3 zdarma rozdávat sadu pro virtuální realitu. Má to ale dva háčky

0

Samsung loni společně s firmou Oculus představil vlastní náhlavní sadu Gear VR, jež z telefonu Galaxy Note 4 udělala brýle pro virtuální realitu. Konkurenční LG reaguje mnohem jednodušším zařízením vycházejícím z papírových brýlí Cardboard od Googlu. Sada od LG není papírová, nýbrž pevnější plastová.

Stále jde ale o hloupý pasivní držák, kde veškerou logiku oddře telefon LG G3. Ten má dostatek výkonu a k těmto účelům vhodný displej, protože na 5,5″ úhlopříčce dosahuje rozlišení 2560 × 1440 pixelů. Brýle vás pomocí dvou čoček nechají zaostřit na kratší vzdálenost a každému oku zobrazí vlastní snímek, takže uživatel bude vnímat obraz stereoskopicky (ve „3D“).

 

LG bude sadu nabízet k telefonu zdarma, avšak jen u nových modelů, a to na vybraných trzích (ČR mezi nimi není). Nic vám ale nebrání si Cardboard postavit svépomocí, případně si za dvě stovky koupit už hotové řešení z Číny. Varianta od LG ale má výhodu. Vypadá lépe, nemusí se skládat, má otvory pro zadní tlačítka a ještě k ní LG daruje hru RoboBliteration, která běžně stojí dolar.

Zdroj: LG

Ohodnoťte tento článek!