LG uvedlo svůj první 4K projektor. Vypadá stylově

1
4K projektor LG HU80K
4K projektor LG HU80K

Korejský výrobce v Las Vegas představuje svůj první projektor s ultravysokým rozlišením. Novinka LG spadá do řady HU80K a kromě 4K podporuje též HDR (formát HDR10).

Firma v tiskové zprávě zmiňuje, že projektor pro 4K využívá technologii XPR (Expanded Pixel Resolution). To napovídá, že stejně jako u jiných levnějších 4K modelů (Epson, Optoma, JVC, BenQ) můžeme čekat DLP s nativním rozlišením 1080p, kde 4K vzniká posunem obrazu o půl pixelu do všech stran. Vzhledem k rychlosti přepínání tak skutečně vzniká „iluze“, že jde o obraz s vyšším rozlišením, ale oproti nativním (a velmi drahým) 4K projektorům nebude nikdy tak ostrý.

Tvar připomíná bandasku na mléko. Projektor lze díky uchu přenášet. Krytka se zrcátkem navíc umožňuje vysílat na stěnu přímo i pomocí odrazu.

Na detaily je ale LG hodně skoupé. Mluví o jasu až 2500 lumenů a úhlopříčce 150 palců. Informace o životnosti lampy nebo možnostech korekce obrazu ale zatím chybí. Projektor běží stejně jako Smart TV stejného výrobce na systému webOS 3.5, lze k němu připojit i myš a klávesnici. Kromě USB nabízí i Ethernet a minimálně jeden vstup HDMI. Uvnitř jsou integrovány 7W reproduktory. Cenu ani dostupnost zatím neznáme.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář