LG je z nejhoršího venku. Firma dodala rekordních 16,8 milionu smartphonů

0

Korejská dvojka odhalila výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí. Společnost LG Electronics v tomto období utržila v přepočtu 14,5 miliardy amerických dolarů, o 7 % více než loni. Provozní zisk 450 milionů dolarů je téměř dvojnásobkem loňských čísel. Stále jde o neauditované výsledky, ale ty se pak ve výsledku budou lišit jen o malá procenta.

Nejsilnější divizí firma je nadále LG Home Entertainment vyrábějící televizory a jinou AV techniku. Ta za čtvrtletí utržila 4,6 miliardy dolarů a skončila v zisku 127 milionů. Firma meziročně prodala více TV, ale boom teprve čeká, a to s nástupem 4K modelů.

 

Divize LG Mobile Communications, jež vyrábí mobily a tablety, za poslední tři měsíce utržila 4,14 miliardy dolarů a skončila v provozním zisku 163 milionů. Firma meziročně dodala o 39 % více chytrých telefonů, celkových 16,8 milionu smartphonů je zatím její největší výsledek. Konkrétní úspěchy jednotlivých modelů LG nekomentuje, ale prý se daří řadě L i G.

Slábnoucími divizemi jsou naopak LG Home Appliance (bílá technika apod.) s 2,8miliardovými tržbami a LG Air Conditioning & Energy Solution s 900milionovými tržbami. Obě si oproti loňsku pohoršily. Druhá divize navíc skončila v provozní ztrátě 2,4 milionu dolarů.

Zdroj: LG

Ohodnoťte tento článek!