LG má 240Hz herní monitor s úhlopříčkou 27 palců a FreeSync. Umí i redukci rozmazání

13

Dnes jsme tu měli zprávu o mových monitorech LG s podporou standardu DisplayHDR 600 a technologií nazvanou „Nano-IPS“. Mimo tato LCD, která mají být uvedena v lednu na CES 2018, se ovšem od tohoto výrobce objevuje ještě jedna novinka. Firma totiž vypustila ještě 240Hz herní monitor. Potěší ty, kdo chtějí co nejvyšší frekvenci na větší úhlopříčce, protože místo obvyklých 24–25 palců jde o sedmadvacítku. A také majitele Radeonů, navíc totiž umí FreeSync.

Řeč je o monitoru LG 27GK750F-B, jehož design by se dal charakterizovat rčením „vepředu byznys, vzadu párty“, používaným pro účes Mullet. Na jeho zadní straně jsou totiž obvyklé červené dekorace herních monitorů, zatímco zepředu je vzhled čistě černý a docela střízlivý. Nicméně dost o vzhledu. LCD je založeno na matném panelu typu TN (údajně s 8bitovou barevnou hloubkou) s rozlišením 1920 × 1080 bodů a papírovou odezvou 2 ms, nebo 1 ms v režimu „Motion Blur Reduction“. Jas neblikavého podsvícení je až 400 cd/m², ovšem bez podpory HDR.

Nízké rozlišení na velké úhlopříčce by asi nemělo být až tak na závadu, jelikož cílovou skupinou je asi hlavně „soutěžně“ pojaté hraní. Hlavní je tedy ona 240Hz frekvence, plus možnost zapnout FreeSync včetně LFC. Monitor obsahuje obvyklé herní režimy i funkci Dynamic Action Sync pro nižší input lag. Výše zmíněná technologie Motion Blur Reduction by měla být implementována pomocí stroboskopického zhasínání podsvícení, což ovšem není kompatibilní s adaptivním obnovováním, ať už na základě FreeSync nebo G-Sync. Tato funkce je dostupná pro fixní frekvence, funguje na 120, 144 nebo 240 Hz.

LG 27GK750F-B, 240Hz monitor s FreeSync
LG 27GK750F-B, 240Hz monitor s FreeSync

Monitor 27GK750F-B má stojan s nastavitelnou výškou i pivotem, pozor však na to, že chybí možnost osazení do VESA držáku. Vstupy poskytuje DisplayPort 1.2 a dvojice HDMI 2.0 (ale jen s HDCP 1.4). Podle databáze na webu AMD by FreeSync mělo fungovat jak přes DisplayPort, tak po HDMI v rozsahu frekvencí 48–240 Hz. Nevíme ale, jaké maximum je pro připojení na port podporující jen generaci HDMI 1.4 (které obvykle poskytují desktopová APU). LG jinak také integrovalo dvouportový rozbočovač USB 3.0 s podporou rychlého nabíjení.

Monitor nyní směřuje na trh, i když se asi do širší distribuce dostane až po novém roce; u nás ho vyhledávače cen ještě nezaregistrovaly. Oficiálně doporučená cena je 550 dolarů, což by u nás s DPH odpovídalo částce asi 14 450 Kč. Stále tedy platí, že za tyto supervysoké frekvence se dost připlácí.

Ohodnoťte tento článek!

13 KOMENTÁŘE