LG má netradiční kampaň. Nový telefon G4 odhaluje po částech (aktualizováno)

0

Samsung i HTC už své letošní trumfy vytáhli, LG se s novým top modelem vytasí až za necelé tři týdny. S tempem, kterým Korejci předčasně odhalují novinky a drobnosti, se na premiéře konající 28. dubna možná dočkáme pouze oznámení ceny a dostupnosti. Co už všechno víme?

Co víme oficiálně

LG potvrdilo název. Žádné experimenty, telefon se jmenuje prostě LG G4. Čtyři tisíce vybraných uživatelů z 15 zemí si jej budou moci na měsíc zdarma vyzkoušet. Prý, aby si ověřili, jak skvěle fotí a jak krásný má displej. Radovat se nemusíte, Česko ani Slovensko ve výběru zemí nejsou.

5,5″ QHD s lepšími barvami, jasem i kontrastem

Telefon nedostane zahnutý OLED displej, ale ploché LCD. Má 5,5″ úhlopříčku a rozlišení 1440 × 2560 px, stejně jako LG G3. Přesto bude displej lepší. Výrobce mluví o 120% pokrytí barevného gamutu sRGB (dříve 100%), displej nabídne o 50 % vyšší kontrast a o 30 % vyšší jas než předchozí generace, a to při stejné energetické spotřebě.

Displej LG G4
Displej LG G4 

Ďábel tkví v detailu, LG upravilo LED podsvícení. Dříve používalo modré diody a žlutým fosforem (luminoforem). Nově kombinuje modré diody se zelenými a červený fosfory, díky čemuž nabídne ony přesnější barvy.

Dalším zlepšovákem je technologie In-Cell Touch. Výrobce integroval dotykovou vrstvu přímo do LCD, už to není zvláštní vrstva, která by snížila průchod světla, zhoršila pozorovací úhly. Displej také může být tenčí. Slibuje také přesnější ovládání, nebudou vadit ani vodní kapky na displeji.

Vylepšené prostředí

Od prvního Optimusu G z roku 2012 LG každým rokem upravilo výchozí Android o nadstandardní funkce. První verze přinesla Quick Memo a QSlide pro rychlé nastavení a psaní poznámek. Druhá verze přišla s funkcemi KnockON a KnockCode pro snadné odemykání zařízení. Loňský model se naučil rychle fotit. A co přinese LG G4?

Součástí UX 4.0 bude nová aplikace pro fotoaparát, která bude fungovat ve třech režimech. Jednoduchý (jen klikání na displej), základní (polomanuální nastavení) a plně manuální mód (doufejme, že i s focením do RAWu). Foťák bude možné spustit dvojím zmáčknutím tlačítka pro ztlumení hlasitosti.

Smart Bulletin agreguje informace z ještě více aplikací. Kalendář bude podporovat nová gesta. Funkce Smart Notice poradí, co máte během dnes dělat. Fotogalerie nově seřadí fotky do alb podle místa a data. Oblíbeným kontaktů se budou přiřazovat unikátní zvonění.

 

Lepší foťáky

LG vylepší foťáky, oba si firma vyvinula sama. Vzadu se objeví 16Mpx snímač s objektivem o světelnosti f/1.8. LG tvrdí, že zachytí o 80 % více světla než LG G3. Ten měl světelnost f/2.4, rozdíl mezi papírovými hodnotami je skutečně asi 0,8 EV. V praxi to znamená, že místo závěrky 1/10 s by se mohla použít 1/18 s při zachování stejné expozice. Kratší čas však umí lépe zmrazit pohyb. Optická stabilizace zůstává.

Přední a zadní foťák LG G4
Přední a zadní foťák LG G4

Nevíme nic o velikosti senzoru. LG G3 měl 1/3″ snímač s rozlišením 13 Mpx. Pokud má LG G4 rovněž 1/3″ čip a rozlišení 16 Mpx, kvalita půjde (teoreticky) trochu dolů. O stejný příděl světla by se rozdělilo více buněk. O tom však LG raději nemluví.

Upgrade dostane také přední snímač. Místo 2Mpx přijde 8Mpx foťák. Více detailů zatím neznáme. Výrobce však tvrdí, že použil o polovinu tenčí infračervený filtr, díky kterému budou selfie fotky přirozenější a s přesnějšími barvami. Ale to už je taková typická reklamština.

Kožená záda?

Na britské stránce LG běží odpočet do premiéry. Na pozadí je vidět zadek telefonu, který vypadá, jako by byl potažen kůži. A ne falešnou plastovou, jako měl Samsung. Přijde snad speciální luxusní edice?

LG G4 v koženém provedení
LG G4 v koženém provedení

Na obrázku je mimochodem vidět, že vedle foťáku bude opět laserový zaostřovací mechanismus a duální LED. Jiná jsou však tlačítka. Snad se budou mačkat pohodlněji než u G3.

Další detaily (oživeno 13. 4. 2015)

Korejský web LG o víkendu předčasně odhalil další informace.

 • Telefon má kódové označení LG H815.
 • Skutečně přijde i s koženými zády, v prodeji ale budou také verze s umělou kůží a plastem.
 • Akumulátor má kapacitu 3000 mAh a opět nechybí nabíjení pomocí bezdrátového standardu Qi.
 • Zůstala čtečka microSD karet.
 • Rozměry telefonu budou 149,1 × 75,3 × 8,9 mm, půdorys je o chlup větší než u LG G3. Z profilu je vidět, že displej je lehce zahnutý.
 • LG opět počítá s kryty Quick Circle.
 • S manuálním režimu foťáku bude možné změnit ISO, dobu závěrky, vyvážení bílé, nechybí AF lock, kompenzace expozice a dokonce ani ruční zaostření pomocí posuvníku. Foťák si poradí i s RAWem.
 • Foťák slibuje ještě rychlejší zaostřování a lepší optickou stabilizaci. Vzadu přibyl infrasenzor, pomocí něhož má LG G4 nastavit barevnou teplotu ještě před focením.
 • Napájecím konektorem zůstává microUSB, nikoliv USB-C.
 • Reproduktor je stále jediný.
 • Přední strana má kolem displeje zvláštní texturu podobnou kevlarovým telefonům od Motoroly.

Uniklá (oficiální) fotogalerie

 

Co uniklo neoficiálně

Databáze GFXBench prozradila, že telefon přijde s Androidem 5.1 a že obsahuje Snapdragon 808 (2 × Cortex-A57 + 4 × Cortex-A53 + Adreno 418) spolu s 3 GB operační a 32 GB úložné paměti. Nepoužitím výkonnějšího Snapdragonu 810 možná výrobce skutečně naznačuje, že s tím čipem není něco v pořádku. Je problém jej uchladit, výrobci musí podtaktovávat. LG si jej už vyzkoušel s G Flexu 2, starosti s ním má i HTC v telefonu One M9.

Specifikace

  LG G3 LG G4
displej 5,5″, IPS, 1440 × 2560 px 5,5″, IPS, 1440 × 2560 px
SoC Snapdragon 801 (4 × 2,5 GHz Krait 400 + Adreno 330) ? Snapdragon 808 (4 × 2,5 GHz Krait 400 + Adreno 330)
RAM 2/3 GB ? 3 GB
úložiště 16/32 GB + microSDS ? 32 GB + microSD
zadní foťák 13 Mpx, OIS, F2.4, 2× LED, video 2160p 16 Mpx, OIS, F1.8, 2× LED, video 2160p
přední foťák 2,1 Mpx, video 1080p 8 Mpx, video 1080p
sítě GSM, WCDMA, LTE, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, NFC, infraport ? GSM, WCDMA, LTE,, LTE-A Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, NFC, infraport
akumulátor 3000 mAh, Qi nabíjení 3000 mAh, Qi nabíjení
rozměry 146,3 × 74,6 × 8,9 mm 149,1 × 75,3 × 8,9 mm
hmotnost 149 g ?

Zdroj: TZ LG

Ohodnoťte tento článek!