LG možná bude rychlejší Google. Už tento týden vydá aktualizaci na Android 5.0

0

To je válka, o kterou určitě stojíme. Žádné předhánění v tom, kdo uvede přístroj s více jádry, vyšším rozlišením nebo tenčím profilem. Výrobci se teď přetahují, kdo jako první přijde s novým softwarem. Nvidia slíbila, že jako první uvede aktualizaci na Android 5.0 Lollipop. Update pro Shield Tablet přijde ještě v listopadu.

LG uvolní aktualizaci na Lollipop jako první výrobce
LG uvolní aktualizaci na Lollipop jako první výrobce

LG ale svou vlajkovou loď –smartphone G3 – aktualizuje ještě tento týden. Firma začne aktualizaci distribuovat nejdříve v Polsku, v blízké budoucnosti obslouží i další trhy. Do konce roku by ale měly Lollipop dostat všechny telefony LG G3.

 

I když ještě nejde o globální dostupnost, první OTA aktualizaci na Android 5.0 možná LG zvládne rychleji než sám Google. Ten totiž ještě slibovaný update pro starší Nexusy a zařízení z edice Google Play stále nepřinesl.

Artem Russakovskii, redaktor magazínu Android Police, dostal avízo, že prý Google aktualizaci pozdržel, protože ještě obsahovala chyby. Firma ji údajně začne vypouštět mezi lidi až 12. listopadu. Někteří šťastní Poláci s LG G3 tak možná Lollipop dostanou ještě před tímto datem.

Zdroj: LG

Ohodnoťte tento článek!