LG Velvet v plné kráse. Tenhle mobil nahradí géčkovou řadu (aktualizováno)

4

Aktualizováno 29. 4. 2020

LG na svém korejském blogu odhalilo další detaily chystaného telefonu s názvem Velvet. K dispozici jsou fotky čtyř barevných variant a známe i bližší parametry. Telefon obsahuje 6,8″ displej s poměrem stream 20,5:9, bude mít na šířku 74,1 mm a v pase 6,8 mm. Hlavní širokoúhlý foťák s rozlišením 48 Mpx doplní 8Mpx ultraširokáč a 5Mpx modul pro detekci hloubky.

Výrobce slibuje vylepšené mikrofony, které budou umět selektivně zesilovat hlas, a potlačovat tak ruchy okolí. Uvnitř bude 4300mAh akumulátor, z něhož chce LG vyždímat maximální výdrž i softwarovými optimalizacemi. K telefonu bude možné dokoupit pouzdro s druhým displejem i stylus. K představení dojde 15. května.

Aktualizováno 21. 4. 2020

Korejská společnost na svém youtubovém kanálu prozradila další informace. Chystaný telefon s kapkovitým designem se bude jmenovat LG Velvet a v jeho srdci najdeme Snapdragon 765. Evidentně tak nepůjde o úplný high-end, ale naleštěnou vyšší střední třídu. Video také prozradilo, jak budou vypadat boky a zadní strana telefonu.

Původní článek z 9. 4. 2020

LG G8X možná opravdu byl posledním svého druhu. Po spekulacích, že korejská společnost místo LG G9 představí úplně novou vizi svého vlajkového telefonu, LG samo s předstihem ukázalo nový „vizuální jazyk“ nazvaný 3D Arc Design. Nákres ukazuje podobu chystaného telefonu, který se evidentně inspiroval u konkurence.

LG ukazuje na krajích zahnutý displej s minimálními rámečky a symetrickým ohybem i na zadní straně. Něco, jako už roky dělá Samsung. LG také upustí od velkého výřezu v displeji, ale slibuje jen drobné kapkovité vykrojení pro přední foťák. Na zádech pak není vidět čtečka otisků, pravděpodobně bude integrovaná přímo v displeji. To si už výrobce vyzkoušel u novinky LG V60.

Na zádech je ještě jedna změna, a to u foťáků. Ty nebudou zarovnané horizontálně uprostřed těla, ale vertikálně u levého okraje. LG k tomu říká, že nechtělo jít cestou velkého „plotýnkového“ hrbu, jako je dnes trendem (u Samsungu, Huaweie, Applu, Googlu a dalších). Foťáky na kraji jsou méně nápadné a nenarušují čistý design telefonu. Po největší čočkou se bude nacházet hlavní širokoúhlý foťák, další dva zřejmě přinesou ultraširokou optiku a zoom, pod nimi je pak ještě kulatý diodový blesk. Celý foto blok má rovněž připomínat kapku.

Kdy přesně se nového telefonu dočkáme a co dalšího přinese, to zatím výrobce neoznámil.

Zdroj: LG

LG Velvet v plné kráse. Tenhle mobil nahradí géčkovou řadu (aktualizováno)
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.15%) 13 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Teď jsem vyndal telefon z pouzdra abych se podíval, jakou že má barvu. Zjistil jsem že je modrý a už je zase zpátky v pouzdru….
    Takže ladné křivky a design jsou celkem fajn a užitečná věc… 🙂