LG odhaluje hodinky G Watch. Budou vodotěsné a se stále zapnutým displejem

0

Korejský výrobce spustil novou mikrostránku věnující se chystaným hodinkám G Watch. Ty by podle původních informací měly přijít na trh ještě v průběhu tohoto čtvrtletí. Hodinky poběží na systému Android Wear (podrobnosti zde) a mají obdélníkový displej. Měsíc staré informace dnes LG doplnilo o několik nových.

 

Chytré hodinky přijdou ve dvou provedeních Champagne Gold s bílým řemínkem a Stealth Black s černým. G Watch odolají vodě i prachu. A budou mít stále zapnutý displej. To je asi nejdůležitější informace. Displej je totiž největším žroutem energie a velkou měrou rozhoduje o komfortu celého přístroje.

Funkci „always on“ LG prezentuje na plně barevné obrazovce s hodinami, počasím a tlačítkem pro vyhledávání. Osobně si myslím, že takto ale svítit nebudou. Korejci nejspíš sáhnout po AMOLED displeji, který umí být úsporný, pokud na černém pozadí svítí jen pár číslic (hodiny, datum, teplota). Černá místa energii nespotřebují, svítí jen barevné diody.

Stále zapnutý barevný displej si technologie LCD ani OLED nemohou dovolit, dobře to zatím funguje jen s barevným e-papírem Mirasol, který používají například hodinky Qualcomm Toq. Na druhou stranu je pomalý a má nízké rozlišení. OLED s více režimy je proto vhodným kompromisem.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář