LG oficiálně ukončuje výrobu smartphonů. Za posledních šest let na nich Korejci prodělali 4,5 miliardy dolarů

9
LG oznámilo konec svých smartphonů
LG oznámilo konec svých smartphonů
-
Zdroj: LG / Cnews

Spekulace se potvrdily, LG dnes oznámilo konec svých smartphonů. Korejský výrobce pro ně nenašel kupce, což ostatně platí nejen pro celou divizi, ale i pro jednotlivé mobily. Prodeje smartphonů LG byly velmi nízké a ztrátové. Akcie LG Electronics po oznámení mírně vzrostly, později během dne zase klesly na předchozí úroveň.

LG ve zprávě napsalo, že rozhodnutí umožní společnosti zaměřit se na jiná rostoucí odvětví, jako komponenty pro elektrická vozidla, chytrou domácnost, robotiku či umělou inteligenci. Posledním smartphonem LG je model W41 Pro, který byl představen minulý měsíc.

Již vydané modely zůstanou v prodeji a LG pro ně bude i nadále zajišťovat podporu. Jak dlouho ale bude záležet na konkrétním trhu. Telefon s vysouvacím displejem se ale na trh už nedostane (alespoň ne pod značkou LG).

LG W41
LG W41, poslední telefon slavné značky

O konci smartphonů LG se mluvilo dlouho. Společnost očividně hledala různá řešení včetně prodeje jiné firmě. Podobně jako to třeba Sony udělalo s notebooky Vaio. LG ale dlouho tvrdilo, že doufá v ziskový rok 2021. V roce 2013 měli přitom podle některých statistik větší prodeje než Huawei.

zdroj: LG

LG oficiálně ukončuje výrobu smartphonů. Za posledních šest let na nich Korejci prodělali 4,5 miliardy dolarů
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (97.14%) 7 hlasů

9 KOMENTÁŘE

  • Nečekal bych, že bych to někdy vyslovil (aneb od LG leda tak pračku), ale mně asi bude LG chybět.
   Před 15 lety by mi bylo jedno, kdyby to s mobily zabalili, dnes je to velká rána. Do jakési rozmanitosti, která už je sice dávno pryč, ale přesto bylo do posledka poznat, že je to aspoň trošičku něco jiného. Nejen tím, že po otevření krabice na vás vykoukne Made in Korea. Na LG jsem přešel od Sony Ericssonu, respektive začátků samostatného Sony, kdy v něm ještě zůstávaly drobky evropského vlivu, a nelituji té zkušenosti. Na co přejdu nyní vážně nevím. Jsou tu sice tucty čínských značek, ale vážně by mě zajímalo, zda je v té čínské džungli opravdu nějaká nějak nezávislá, když většina patří klidně jedinému konglomerátu. A je to znát. Pokud na něčem pracuje jen jediný kontinent, a co hůř – jen jediný stát, a co ještě hůř – jen jediná firma, pak logicky klesá konkurenční prostředí, nabídka i nápaditost.

   • jo, to ale prumernemu spotrebiteli je fuk, bohuzel. Kdyby ne, tak by to LG vydelavalo 🙂

    Me se libil treba LG G-Flex, to bylo neco jineho nez mainstream. Ale zase je pravda, ze jeste tehdy byla nabidka rozmanitejsi