Nejlevnější 4K OLED televize stojí o polovinu méně než loni

7
LG OLED55B7V
LG OLED55B7V

Cena OLED televizorů stále padá. Full HD model od LG je dostupný za 25 000 Kč. Verze s rozlišením 4K a podporou HDR obrazu je o 10 000 Kč dražší. Televizor s označením LG OLED55B7V je v CZC, Datartu nebo LG Storu dostupný za 35 000 Kč. Při uvedení na trh loni na jaře stál 80 000 Kč a na této úrovni vydržel až do konce srpna 2017. Až v září cena klesla na 50 000 Kč a postupně se dále snižovala.

Televizor má úhlopříčku 55 palců (139 cm), rozlišení 3840 × 2160 px a podporuje HDR formátů HDR10, Dolby Vision a HLG. Obsahuje DVB-T/T2/C/S/S2 tunery a díky CI slotu je připraven i pro dekódovací moduly/karty placeného vysílání. Systémem je webOS 3.5, k internetu se připojuje Ethernetem nebo pomocí Wi-Fi.

Nabízí čtveřici HDMI, optický zvukový výstup, dva USB 2.0, jeden USB 3.0 a dvojici 3,5mm jacků pro sluchátka a reproduktory. Televizor si rozumí i s DTS Atmos. Součástí je systém 2.2 reproduktorů o celkovém výkonu 40 W.

TIP: OLED, QLED a Smart TV. Jaké jsou nejlepší televizory roku 2017?

Nejlevnější 4K OLED televize stojí o polovinu méně než loni
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 10 hlasů

7 KOMENTÁŘE

    • LED je typ podsvcení. Ne typ displeje. OLED má nejspíš horší odezvu než TN (stará technologie používaná v nejlevnějších TV a monitorech + v herních monitorech), ale s VA/IPS to bude tak na stejno, OLED bude možná o něco rychlejší.
      Input lag závisí hlavně na obnovovací frekvenci, a tu si můžete jednoduše najít v parametrech. Odezva jako taková má na input lag poměrně malý dopad.

  1. Cim dal u vetsiho mnozstvi i drazsich TV typu LCD je pouzita technologie RGBW. To ja samozrejme nechci, protoze potom je skutecne rozliseni obrazu pouze 3/4 nativniho, takze mam pozadavek na RGB televizi. Otazka je tedy jasna, jak je to u OLED? Taky je tam podvod jmenem RGBW nebo je to tam ok?

    • Stejně si to nekoupíš. 🙂 Ty RGBW LCD panely vyrábí myslím jen právě LG, nikdo jiný (ale zase výrobci od nich mohou obrazovky nakupovat). OLEDy od LG také mají RGBW mřížku, ale u nich je každý bod skutečně tvořen čtyřmi subpixely, takže efektivní rozlišení zůstává stejné a zvyšuje se jas.

  2. Mám rok a půl FULL HD OLED od LG, obrazově skvělé, odezva a input lag senzační. Pro využití k PC ale nevhodné, vypaluje se obraz a to dost zřetelně…zatím ne natrvalo, ale uvidíme časem.