LG Optimus 2X: dvoujádrový smartphone realitu

0

LG bude nakonec první, kdo uvede chytrý telefon s dvoujádrovým procesorem (Tegra 2). Optimus 2X má i jiné taháky: přehrávání i záznam 1080p videa, 4″ displej, výstup HDMI a navíc dobře vypadá.

Trvalo to něco přes pět let, než se dvoujádrové procesory přesunuly z běžných desktopů do mobilních telefonů. LG je zřejmě prvním výrobcem, který to dokáže. Smartphone LG Optimus 2X, dříve známý pod názvem LG Star, přijde už v lednu a vzhledem k výkonu se stane na čas králem mezi kapesními zařízeními.

Nvidia Tegra 2 nastupuje

Podobně jako dříve oznámené tablety i Optimus 2X využívá čipové sady Nvidia Tegra 2. Jestli se stane etalonem mezi novou generací procesorů rodin ARM Cortex-A9, zatím tvrdit nemůžeme. Nvidia do ní ale vkládá velké naděje, zvlášť když předchozí Tegra se až na přehrávač Zune HD nestihla pořádně prosadit. A protože v mobilním segmentu je velká konkurence, ale zároveň žádný dominantní hráč, šanci mají všichni.

LG Optimus 2x

LG Optimus 2X (Star): první dualcore na světě, zdroj: LG

Tegra 2 obsahuje nejen dvě 1GHz jádra Cortex-A9, ale i dalších šest procesorů: obrazový čip, akcelerátor enkódování videa, akcelerátor dekódování videa, zvukový procesor, jeden řídicí ARM 7 a 2D/3D procesor, jakousi ultramobilní GeForce.

Pokračování na Cnews.

Ohodnoťte tento článek!