LG Optimus G – nová vlajková loď z Koreje s IPS panelem a čtyřjádrem

0

O připravovaném LG Optimus G jsme toho věděli docela dost již na konci srpna. Nyní zde ale máme kompletní specifikace i produktové fotografie.

Jak se čekalo, novinka obdržela 4,7″ True HD displej s rozlišením 1280 × 768 pixelů. Překvapením je ale použití technologie IPS Plus. S odhady jsme se trefili i do použití 13Mpx fotoaparátu s LED bleskem (na některých trzích bude dostupná pouze 8Mpx verze) a možností nahrávání 1080p videa. O výkon se postará čipset Snapdragon S4 Pro s čtyřjádrovým Krait procesorem o taktu 1,5 GHz na každém jádru. Kapacita RAM je 2 GB.

LG Optimus G

S konektivitou u Optimusu G rozhodně problém mít nebude. Telefon podporuje jak LTE sítě, tak ale i NFC, Bluetooth 4.0 či Wi-Fi s DLNA. Vnitřní kapacita čítá 32 GB, což je dost, je to ale bohužel finální kapacita, protože slot pro microSD karty není přítomen. Jako operační bude použit prozatím Android 4.0 Ice Cream Sandwich s grafickou nadstavbou Optimus UI. Na update na Jelly Bean by se ale dle slov společnosti nemělo čekat moc dlouho.

LG Optimus G

Navrch LG přidává ještě pár nových softwarových vychytávek. Nejzajímavější je asi aplikace QSlide Function, která umožní mít spuštěné dvě různé obrazovky, na kterých mohou různé aplikace, a vy můžete nastavit úroveň překrývání těchto obrazovek. V praxi tak můžete například sledovat film a v průběhu nastavit 50% překrývání obrazovek, čímž budete moci rychle napsat SMS zprávu, ale přitom stále částečně uvidíte probíhající film na pozadí.

LG Optimus G se bude prodávat za cenu kolem 17 000 Kč. V Koreji bude prodej zahájen příští týden, celosvětová dostupnost na sebe snad také nenechá dlouho čekat.

Ohodnoťte tento článek!